RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pandemia nie odstrasza kibiców. Mecz Hiszpania – Polska wyprzedany

Piłkarze reprezentacji Polski (fot. PAP/Adam Warżawa)
Piłkarze reprezentacji Polski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Zainteresowanie meczami reprezentacji Hiszpanii w piłkarskich mistrzostwach Europy pomimo pandemii COVID-19 jest ogromne. Już w niedzielę wykupiono wszystkie bilety na mecz z Polską, który zostanie rozegrany 19 czerwca w Sewilli.

Według dziennika „ABC” zainteresowanie spotkaniem z Biało-Czerwonymi na stadionie La Cartuja jest bardzo duże, podobnie jak meczem Hiszpanów przeciwko ekipie Szwecji, zaplanowanym na 14 czerwca.

Euro w czasach pandemii. Komu grozi walkower?

Euro 2020 czas zacząć. Dwanaście miesięcy po pierwotnie planowanej dacie inauguracji, przesuniętej przez pandemię koronawirusa. Jedno miasto mniej,...

zobacz więcej

Gazeta wskazała, że w pierwszej kolejności zabrakło biletów na mecz z Polakami. Szacuje, że zniknęły one w ciągu zaledwie 48 godzin.

Odnotowała również, że w ostatnich dniach wykupiono także wejściówki na pojedynek ze Szwecją. Wciąż dostępne są jedynie bilety na mecz Hiszpanów ze Słowacją w Sewilli (23 czerwca).

„Tylko przez sześć dni były dostępne bilety na spotkanie Hiszpania – Szwecja otwierające występy La Roja w mistrzostwach Europy” – poinformował „ABC”.

Każde ze spotkań drużyny Luisa Enrique na stadionie La Cartuja będzie mogło zobaczyć 16 tys. osób, w tym kibiców, działaczy sportowych, dziennikarzy i przedstawicieli sponsorów. Przed wejściem na stadion kibice będą zobowiązani do wykonania testu antygenowego lub badania PCR.

Jedyną okazją, aby zobaczyć reprezentację Hiszpanii na Euro w Sewilli, jest jeszcze zakup biletu na mecz ze Słowacją. Dostępne wejściówki, kosztują według „ABC” 125 i 185 euro.

Stadion La Cartuja w Sewilli (fot. Getty Images)
Stadion La Cartuja w Sewilli (fot. Getty Images)

źródło:

Zobacz więcej