RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad 160 kg kokainy w bananach. Pierwsze paczki w sklepie na Śródmieściu

Kokaina zapakowana była w małe zielone paczki (fot. Policja)
Kokaina zapakowana była w małe zielone paczki (fot. Policja)

Paczki z kokainą ukrytą w transporcie bananów znaleźli pracownicy jednego ze sklepów sieci Carrefour na warszawskim Śródmieściu. W piątek kolejne kilogramy narkotyków w kartonie z owocami znaleźli policjanci.

Tona kokainy w węglu. Gang przerzucał narkotyk do Europy od kilku lat

Hiszpańska policja we współpracy z portugalskimi służbami rozbiła międzynarodową grupę przestępczą od kilku lat przerzucającą narkotyki do Europy....

zobacz więcej

Kartony z bananami, w których ukryta była zapakowana w małe, zielone paczki kokaina, zostały wysłane z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do warszawy kartony z bananami trafiły na platformę przeładunkową, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Według nieoficjalnych doniesień pierwszy karton znaleziono w jednym z punktów znanej sieci sklepów spożywczych na Śródmieściu. Pracownicy marketu odkryli „dziwne zielone pakunki” ukryte pod bananami i poinformowali o tym kierownictwo sklepu. Po sprawdzeniu dostaw w innych placówkach, narkotyki znaleziono też w jednym ze sklepów na Mokotowie.

„Potwierdzamy, że w czwartek po południu w jednym z naszych sklepów w Warszawie pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów” – informuje Biuro Prasowe Carrefour Polska.

„Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru i wszczęła śledztwo, które jest w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy” – zapewniło Biuro Prasowe Carrefour. Polska.

Marokański haszysz płynie do Europy nową, bezpieczniejszą trasą

Podczas dwóch operacji specjalnych funkcjonariusze Gwardii Cywilnej przejęli w sumie ponad 16 ton marokańskiego haszyszu, dwie szybkie łodzie...

zobacz więcej

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy.

– Kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego – zaznaczył nadkomisarz.

– W tej chwili trwają czynności operacyjne, dlatego nie wskazujemy na szczegóły. Wartość zabezpieczonych narkotyków przekracza już ponad 30 mln zł – dodał rzecznik KSP.

Nieoficjalnie wiadomo, że policjanci zabezpieczyli kolejne paczki z kokainą ukrytą w transporcie bananów. Śledczy nie podają jednak szczegółowych informacji o ilości zabezpieczonych narkotyków.

Zobacz także: Sięgnęła po banany i poczuła uszczypnięcie. Kobieta trafiła do szpitala

źródło:
Zobacz więcej