SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Święto Służby Ochrony Państwa. Prezydent: Zawsze czujni i gotowi

12 czerwca obchodzone jest Święto Służby Ochrony Państwa (fot. Marek Borawski/KPRP)
12 czerwca obchodzone jest Święto Służby Ochrony Państwa (fot. Marek Borawski/KPRP)

Dziękuję funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom Służby Ochrony Państwa za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej; jesteście zawsze na stanowisku, zawsze czujni i zawsze gotowi – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Służby Ochrony Państwa.

Radna PO brnie ws. pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. „Będzie zdemontowany”

„Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – cieszyła się radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska, komentując w czwartek profanację Pomnika...

zobacz więcej

Podczas uroczystości na dziedzińcu Belwederu prezydent dziękował funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom SOP za kolejny rok wykonywania obowiązków dla Rzeczypospolitej Polskiej.

– Są państwo zawsze na stanowisku, jesteście zawsze czujni i zawsze gotowi. Dziękuję za to z całego serca i dziękuję najbliższym za to, że wytrzymują trudy służby – mówił.

Duda wskazywał, że jednym z najważniejszych punktów uroczystości było nadanie ulicom i obiektom na terenie zajmowanym przez SOP nazwisk funkcjonariuszy, którzy zginęli, wykonując swoje służbowe zadania.

– Wielu z nich, a może nawet większość z nich miałem zaszczyt i przyjemność znać. Służyli oni przy boku prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego i razem z nim, będąc przy nim do końca, odeszli na wieczną służbę. Nie mam wątpliwości, że znając etos tych ludzi, stoją przy nim i przy jego małżonce do dzisiaj – powiedział prezydent.

Przeczytaj też: W Poznaniu wręczono odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta RP

„Polska kultura i jej instytucje potrzebują powrotu do normalności”

Przyjęliśmy z Agatą drugą dawkę szczepionki przeciw COVID–19, a dziś „Wracamy do kina!” – napisał w piątek na Twitterze prezydent Andrzej Duda....

zobacz więcej

– Wielkim i pięknym znakiem tej służby jest to, że wykonuje zadania niezależnie od tego, kto rządzi w naszym kraju, kto stanowi korpus najważniejszych osób w państwie, sprawujących najważniejsze stanowiska, wymagające ochrony dla bezpieczeństwa RP – mówił Duda.

Prezydent złożył życzenia satysfakcji z wykonywanych obowiązków i by zawsze było tyle powrotów do domu, ile wyjść na służbę.

– Wierzę, że także my, którzy decydujemy o sprawach dotyczących rozwoju państwa polskiego i służb w naszym kraju funkcjonujących (...) zrealizujemy obowiązki wobec służby, tzn. będziemy umieli zapewnić jej jak najlepsze warunki do realizacji powierzonych jej zadań i umieli formułować te zadania tak, by były możliwe do wykonania w sposób właściwy, sprawny, z jak największym pożytkiem dla Rzeczypospolitej Polskiej. Bo to ona zawsze dla nas wszystkich jest na pierwszym miejscu – powiedział Duda.

Przeczytaj też: Minister sprawiedliwości: Środowisko sędziów nie jest w stanie samo się oczyścić

źródło:

Zobacz więcej