RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zachwyciła ją profanacja pomnika. Sylwia Krajewska jest nie tylko radną PO

Manifestację Lotnej Brygady Opozycji relacjonowała radna PO (fot. Forum/Andrzej Hulimka)
Manifestację Lotnej Brygady Opozycji relacjonowała radna PO (fot. Forum/Andrzej Hulimka)

Do kolejnej profanacji Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej doszło w Warszawie w trakcie czwartkowej miesięcznicy. „Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – komentowała w mediach społecznościowych radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska, pokazując zdjęcie osoby, która weszła na monument. Krajewska to nie tylko radna dzielnicy Ursynów. Okazuje się, że zatrudnienie znalazła w jednej ze stołecznych placówek kultury, prowadzonych przez mazowiecki samorząd.

Radna PO brnie ws. pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. „Będzie zdemontowany”

„Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – cieszyła się radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska, komentując w czwartek profanację Pomnika...

zobacz więcej

Przedstawiciele wszystkich stron polskiej sceny politycznej i dziennikarze są oburzeni postawą ursynowskiej radnej PO. Sylwia Krajewska opublikowała zdjęcie z happeningu, jaki na placu Piłsudskiego urządziła Lotna Brygada Opozycji – grupa i włączająca się w kampanie Platformy Obywatelskiej.

Profanacja pomnika ofiar katastrofy TU-154


W dniu miesięcznicy jeden z mężczyzn wdarł się na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

„Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – napisała uradowana Krajewska. Czytaj więcej: Odpowiedzi na oburzający wpis Sylwii Krajewskiej

Krajewska mandat radnej dzielnicy Ursynów uzyskała w 2018 r., startując z Koalicji Obywatelskiej. Jest członkinią m.in. komisji architektury i ochrony środowiska, ale też edukacji i sportu. Gdy po jej wpisie wybuchł skandal, radna chętnie wchodziła w dyskusję z komentującymi internautami. Jednak bez refleksji w kwestii pochwalania profanacji postumentu. W kolejnych tweetach dowodziła, że pomnik to samowola budowlana i deklarowała: zostanie usunięty z placu Piłsudskiego. Sylwia Krajewska próbowała dostać się także do Sejmu. W 2019 r. znalazła się na listach KO w warszawskim okręgu. Mandatu nie zdobyła – otrzymała 2573 głosy.

Wicedyrektor Muzeu Azji i Pacyfiku w Warszawie


Radna zasiada także we władzach jednej ze stołecznych placówek kultury – jest wicedyrektorką Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.


Instytucja jest prowadzona przez samorząd województwa mazowieckiego.

Co robiła Ewa Kopacz i jak tłumaczyła się po katastrofie smoleńskiej [KALENDARIUM]

Jak to możliwe, że po katastrofie smoleńskiej doszło do tylu zaniedbań, bulwersujących pomyłek w identyfikacji zwłok. Jak pozwolono Rosjanom na...

zobacz więcej

Zdaniem wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby Krajewska po swoich ostatnich publicznych wpisach i komentarzach powinna zostać zwolniona z publicznej placówki. Zaapelował w tej sprawie do marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.

Protestuje przeciwko temu sama zainteresowana. Uważa, że „w ten sposób kilkanaście tysięcy fachowców straciło pracę w centralnej administracji państwowej” po przejęciu władzy przez PiS.

„Czy pani również w ten sposób straciła pracę w Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa i stamtąd przeniosła się do Muzeum Azji i Pacyfiku?” – zastanawiają się administratorzy konta Miasto Ursynów na Twitterze.

Po pytaniach konto Miasto Ursynów na Twitterze zostało zablokowane przez radną Krajewską. Zobacz także: „GW” rozlicza list Terleckiego do Cichanouskiej. I wielokrotnie mija się z prawdą

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej