RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Radna PO brnie ws. pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. „Będzie zdemontowany”

Sympatycy opozycji sprofanowali pomnik upamiętniający ofiary katastrofy (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Sympatycy opozycji sprofanowali pomnik upamiętniający ofiary katastrofy (fot. Forum/Adam Chelstowski)

„Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – cieszyła się radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska, komentując w czwartek profanację Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, której dokonali działacze grupy sympatyzującej z opozycją. Mimo że jej postawa wywołała oburzenie wśród internautów, radna w kolejnych wpisach wspomina o rzekomej samowoli budowlanej oraz grozi, że pomnik „będzie zdemontowany”.

Profanacja w Myśliborzu. Jest zatrzymany, są zarzuty

Mężczyzna, który uszkodził figury w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu (Zachodniopomorskie) został zatrzymany i usłyszał zarzuty –...

zobacz więcej

Jak pisaliśmy na portalu tvp.info, sympatycy opozycji zorganizowali akcję, w ramach której kpili z ofiar katastrofy smoleńskiej. „Obywatele drwią z komicznej władzy. Uwielbiam!” – napisała w mediach społecznościowych Sylwia Krajewska.

Radna dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy z KO zamieściła też zdjęcie mężczyzny, który mimo obecności policji wdarł się na pomnik upamiętniający 96 ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wpis radnej wywołał oburzenie użytkowników Twittera, w tym polityków. Mimo to Krajewska nie zamierzała przeprosić za swoje słowa, zamieszczając w tej sprawie kolejne tweety.

W jednym z wpisów stwierdza, że pomnik „jest koszmarem architektonicznym i budowlanym a do tego samowolą budowlaną”. W innym grozi, że monument zostanie usunięty: „Wszyscy szerzący kłamstwa smoleńskie powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Samowola budowlana czyli pomnik - schody będzie zdemontowany”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej