RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstaje animowany film umiejscowiony w świecie „Władcy Pierścieni”

To nie pierwsza animacja umieszczona w świecie „Władcy Pierścieni” (fot. Shutterstock/Barbora Martinakova)
To nie pierwsza animacja umieszczona w świecie „Władcy Pierścieni” (fot. Shutterstock/Barbora Martinakova)

Przygotowywany przez Amazon Studios najdroższy serial w historii – „The Lord of the Rings” – nie jest jedynym projektem umiejscowionym w tolkienowskim Śródziemiu, jaki powstaje. Jak podaje portal „The Playlist”, koncern WarnerMedia ogłosił właśnie stworzenie animowanego filmu kinowego zatytułowanego „The Lord of the Rings: The War of Rohirrim”.

Ruszyły nagrania do filmu „Indiana Jones 5”. Są pierwsze zdjęcia z planu

Po latach przygotowań do nakręcenia piątej części serii o przygodach Indiany Jonesa w końcu zaczęto prace na planie. Zdjęcia do filmu...

zobacz więcej

To wspólne przedsięwzięcie studiów Warner Bros. Animation oraz New Line Cinema. Reżyserem będzie Japończyk Kenji Kamiyama. Jest twórcą seriali animowanych „Ghost in the Shell: Standalone Complex” czy czekający na premierę „Blade Runner: Black Lotus”, którego akcja rozgrywać się będzie 17 lat przed wydarzeniami z filmu „Blade Runner 2049”.

„The Lord of the Rings: The War of Rohirrim” poświęcony będzie nieopowiedzianej do tej pory historii dotyczącej fortecy znanej jako Helmowy Jar. Zagłębi się w życie i krwawe czasy jednej z najbardziej legendarnych postaci Śródziemia, potężnego dziewiątego króla Rohanu Helma Hammerhanda.

Zobacz także: Włoski artysta sprzedał prożnię. Dostał 15 tys. euro 

Konsultantką powstającego projektu jest Phillipa Boyens, współautorka scenariuszy do filmowych trylogii „Władca Pierścieni” i „Hobbit”. Scenariusz filmu napisze duet Jeffrey Addiss i Will Matthews („Ciemny kryształ: Czas buntu”).

Przez rolę w innym serialu Matthew Perry mógł nie zagrać w „Przyjaciołach”

„Przyjaciele: Spotkanie po latach” to pierwsza od lat okazja do tego, by zobaczyć razem całą szóstkę głównych bohaterów kutowego serialu. W odcinku...

zobacz więcej

Film „The Lord of the Rings: The War of Rohirrim” traktowany jest priorytetowo, dlatego spodziewane jest, że niedługo ogłoszone zostaną nazwiska aktorów, którzy użyczą swoich głosów filmowym postaciom.

Bitwa o Helmowy Jar była jedną z najbardziej zapamiętanych przez widzów scen, które zekranizował Peter Jackson w swoim filmie „Władca Pierścieni: Dwie wieże”. W tej epickiej scenie przeciwko hordzie orków prowadzonych przez Sarumana stanęły zjednoczone siły Rohanu i elfów.

„The War of Rohirrim” nie będzie pierwszą animacją umiejscowioną w świecie „Władcy Pierścieni”. Zanim swoje filmy wyreżyserował Peter Jackson, fani stworzonego przez Tolkiena świata mogli zobaczyć ekranizacje swoich ukochanych powieści właśnie w formie animowanej.

źródło:

Zobacz więcej