RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pracowała na oddziale covidowym. Używała karty płatniczej zmarłej pacjentki

Kobieta twierdziła z początku, że pomyliła kartę zmarłej pacjentki ze swoją własną (fot. Shutterstock/Ivan Kruk)
Kobieta twierdziła z początku, że pomyliła kartę zmarłej pacjentki ze swoją własną (fot. Shutterstock/Ivan Kruk)

Asystentka na oddziale covidowym szpitala w brytyjskim Birmingham została skazana za używanie karty płatniczej zmarłej pacjentki. Śledztwo wykazało, że pierwszej transakcji dokonała już w 17. minucie od śmierci kobiety.

Kradł, bo chciał w więzieniu odpocząć od matki

Kryminalni z Targówka zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież rowerów. Został aresztowany na trzy miesiące – powiedziała mł. asp. Irmina Sulich...

zobacz więcej

Z ustaleń policji wynika, że 23-letnia Ayesha Basharat używała karty 83-letniej pajcentki, która 24 stycznia zmarła z powodu koronawirusa. Pracująca na oddziale covidowym asystentka miała dokonać sześciu transakcji w szpitalnym automacie z przekąskami, korzystając z funkcji płatności zbliżeniowej.

Lekarze stwierdzili zgon 83-latki o godz. 13.56 lokalnego czasu. Już 17 minut później zarejestrowano pierwszą transakcję przy użyciu jej karty.

Według lokalnych mediów każdy zakup w automacie opiewał na kwotę jednego funta. Potem Basharat miała dokonać przy użyciu nieswojej karty jeszcze jednej transakcji poza zakładem pracy; w tym przypadku nie podano jednak do publicznej wiadomości wydanej przez nią sumy.

W tym miesiącu pracownica szpitala próbowała ponownie zapłacić za pomocą karty zmarłej pacjentki. Ku jej zaskoczeniu tym razem transakcja została odrzucona.

Policja zatrzymała Basharat podczas jej zmiany w szpitalu. Początkowo próbowała się bronić, że znalazła kartę na podłodze i pomyliła ją ze swoją własną. Rzecz w tym, że obie karty były w różnych kolorach.

W końcu 23-latka przyznała się do kradzieży oraz oszustwa. Sąd skazał ją na dwie pięciomiesięczne kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 miesięcy. Szpital przekazał, że Basharat została natychmiast zawieszona, gdy tylko jej nielegalne działania wyszły na jaw.

źródło:
Zobacz więcej