SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

French Open. Świątek i Linette zagrają ze swoimi partnerkami o finał debla

Iga Świątek i Bethanie Matek-Sands (fot. Getty Images)
Iga Świątek i Bethanie Matek-Sands (fot. Getty Images)

Iga Świątek i Magda Linette w piątek powalczą z partnerującymi im amerykański tenisistkami o awans do finału debla w wielkoszlemowym French Open. Jeszcze nigdy w decydującym meczu turnieju tej rangi reprezentanci Polski nie zagrali przeciwko sobie.

French Open. Linette dołączyła do Świątek w turnieju deblowym

Magda Linette i amerykańska tenisistka Bernarda Pera pokonały Rosjankę Anastazję Pawliuczenkową i reprezentującą Kazachstan Jelenę Rybakinę 7:5,...

zobacz więcej

Obie Polki specjalizują się w singlu, a do gry podwójnej zgłosiły się dodatkowo. Z indywidualnych zmagań już odpadły i to debel jest teraz ich jedyną szansą na triumf w tej edycji paryskiej imprezy.

Broniąca tytułu Świątek w swojej podstawowej konkurencji odpadła w ćwierćfinale, a Linette – w trzeciej rundzie. Pierwsza z nich w deblu w „czwórce” w Paryżu była także rok temu, a druga nigdy wcześniej nie dotarła do tego etapu w Wielkim Szlemie.

Większe szanse na awans do finału, przynajmniej teoretycznie, ma Iga Świątek. Wraz z mającą na koncie duże sukcesy w grze podwójnej Bethanie Mattek-Sands są rozstawione z numerem 14.

Ich rywalkami będą tego dnia Rumunka Irina-Camelia Begu i Argentynka Nadia Podoroska. Z tą ostatnią tenisistka z Raszyna zmierzyła się też w ubiegłorocznym półfinale w singlu.

Duety te zmierzą się prawdopodobnie ok. godz. 15 na korcie im. Simonne-Mathieu, trzecim co do wielkości obiekcie kompleksu, na którym toczy się rywalizacja we French Open. Spotkanie rozpocznie się zaraz po zakończeniu pojedynku z udziałem Linette.

źródło:

Zobacz więcej