Szybkie trzy sety. Łatwa wygrana z Holandią

Maciej Muzaj zaliczył dobry mecz przeciwko Holendrom (fot. arch.PAP/M.Kulczyński)

Szybko poszło. Reprezentacja Polski w trzech setach – do 14, 17 i 16 – pokonała Holandię w kolejnym meczu Ligi Narodów. W piątek rywalem Biało-Czerwonych będzie Brazylia. Transmisja w Telewizji Polskiej od godz. 20.40.

Liga Narodów. Polscy siatkarze wygrali z Amerykanami

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała ze Stanami Zjednoczonymi 3:0 (25:17, 28:26, 25:17) w swoim piątym meczu Ligi Narodów we włoskim Rimini....

Dominacja Polaków trwała od pierwszej piłki. Szybko objęliśmy prowadzanie, przede wszystkim dzięki prostym błędom Holendrów. Widział to trener Roberto Piazza, który już na początku premierowej partii poprosił o czas.

Ale jego słowa na niewiele się zdały. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka było 6:2, a po dwóch skutecznych atakach Aleksandra Śliwki 13:8. Przewaga Polski rosła z każdą akcją, a wygraną w secie do 14 dała nam kontra, którą wykończył Tomasz Fornal.

Drugi set to ciąg dalszy koncertowej gry naszych. Świetnie funkcjonowała nasza zagrywka, a rywalizacje na asy serwisowe toczyli Bieniek i Muzaj. Po skutecznym podaniu tego drugiego prowadziliśmy 8:4. Później blokiem, z lewej i prawej strony, ze środka a także z drugiej linii. Polacy kolejnymi ataki siali spustoszenie po holenderskiej stronie.

Drugiego seta zakończył wynikiem do 17 i asem serwisowym Muzaj.

Z ostatniej partii zapamiętamy efektowną kiwkę Grzegorza Łomacza (7:4) i dwa z rzędu asy serwisowe Fornala (10:4). Przez długi czas wydawało się, że Holendrzy skończą mecz bez uzbierania nawet dziesięciu punktów.

Ostatecznie ta sztuka się im udała. W końcówce Polacy zwolnili tempo, ale i tak wygrali wyraźnie do 16.