RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Problem zdrowotny ważnego kadrowicza. „Jest to uciążliwe”

Jan Bednarek (pierwszy z lewej) wciąż ma problemy z mięśniem (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Jan Bednarek (pierwszy z lewej) wciąż ma problemy z mięśniem (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Trójmiasto będzie bazą reprezentacji Polski podczas piłkarskich mistrzostw Europy. W czwartek kadrowicze po raz pierwszy trenowali na stadionie Lechii Gdańsk. Kłopoty zdrowotne ma Jan Bednarek, który trenował indywidualnie i zakończył zajęcia po 30 minutach.

Euro 2020: odkrycie, król strzelców, czarny koń – eksperci typują

W piątek rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa Europy! Jak daleko zajdzie Polska? Kto jest faworytem, kto kandydatem do korony króla strzelców,...

zobacz więcej

Wydawało się, że Bednarek będzie pewniakiem do pierwszego składu na Euro 2020. 25-letni obrońca rozegrał 36 spotkań w tym sezonie Premier League, większość w pełnym wymiarze czasowym, i wydatnie przyczynił się do utrzymania Southampton.

Okazuje się jednak, że za zawodnikiem ciągną się kłopoty zdrowotne. „Janek ma problem od końcówki sezonu Premier League, w którym odpuścił kilka spotkań. Jeden z mięśni mu się spina, jest to uciążliwe i z tego powodu nie zagrał w meczu z Islandią. Znów poczuł tę dolegliwość, opuścił trening i pojechał do hotelu z jednym z fizjoterapeutów” – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, w rozmowie z Polskim Radiem.

Bednarek wystąpił tylko przez 33 minuty w meczu towarzyskim z Rosją i może brakować mu zgrania z zespołem. Jego występ w inauguracyjnym spotkaniu ze Słowacją, który ma się odbyć w poniedziałek o godz. 18:00, stoi pod znakiem zapytania. Kolejnymi rywalami Biało-Czerwonych będą Hiszpania (19 czerwca, godz. 21:00) i Szwecja (23 czerwca, godz. 18:00).

źródło:
Zobacz więcej