RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sceny jak z filmu. Policyjny pościg i strzelanina na Dolnym Śląsku [WIDEO]

Uciekinier uszkodził dwa radiowozy (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)
Uciekinier uszkodził dwa radiowozy (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Oddaniem strzałów w opony osobowego seata zakończył się policyjny pościg za pijanym kierowcą w okolicy Barda Śląskiego. Podczas pościgu uszkodzone zostały dwa radiowozy. Policjanci nie odnieśli obrażeń.

Pościg i strzały w Częstochowie. Ranni policjanci

W nocy w Częstochowie miał miejsce policyjny pościg za 26-latkiem, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Taranował samochody,...

zobacz więcej

O tym, że kierowca osobowego seata może być pod wpływem alkoholu poinformowała kobieta, która widziała jak auto uderzyło w słup w miejscowości Lutomierz w gminie Stoszowice. Kierowca po tym zdarzeniu odjechał.

– Świadek zapamiętała numery rejestracyjne auta i przekazała je policji – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich st. asp. Katarzyna Mazurek.

Policjanci zauważyli pojazd z uszkodzonym przednim zderzakiem jeszcze na trenie gminy Stoszowice. Ruszyli na nim w pościg.

Pościg trwał do Barda Śląskiego i brał w nim również udział drugi nieznakowany pojazd policyjny. – Oba radiowozy zostały uszkodzone podczas próby zatrzymania osobowego seata – powiedziała rzeczniczka.

Pojazd udało się zatrzymać dopiero po oddaniu strzałów w opony. 44-letni kierowca samochodu został zatrzymany, a badanie na obecność alkoholu wykazało, że miał 3 promile w wydychanym powietrzu. Jeden z lokalnych serwisów internetowych zamieścił krótki film, na którym widać, jak policjanci mierzą w koła samochodu, którego kierowca jeszcze próbuje uciekać, ale wkrótce zostaje zatrzymany.Bardo Śląskie to chętnie odwiedzane przez pielgrzymów i turystów miasteczko na skraju Kotliny Kłodzkiej. Znajduje się tu sanktuarium, kalwaria i liczne zabytki – z tego względu zwane jest czasem Miastem Cudów.

Przeczytaj także: Uciekał A2 pod prąd. Policjanci dopadli go w zaroślach

źródło:
Zobacz więcej