RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zimny prysznic od WHO. Ryzyko nawrotu pandemii wysokie

WHO apeluje o rozważne podróżowanie. Ostrzega przed COVID-19 (fot. Kiran Ridley/Getty Images)
WHO apeluje o rozważne podróżowanie. Ostrzega przed COVID-19 (fot. Kiran Ridley/Getty Images)

Liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w Europie nie wystarczy, by zapobiec nawrotowi pandemii – ocenił w czwartek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę Hans Kluge. Zaapelował o kierowanie się zdrowym rozsądkiem podczas podróży.

„Dziękuję za modlitwy”. Piotr Semka chory na COVID-19 o swoim stanie zdrowia

Chory na COVID-19 publicysta Piotr Semka czuje się już lepiej. „Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Państwa powinny wyciągnąć wnioski z nawrotu fali zakażeń po zeszłorocznym sezonie letnim, mimo realizowanych obecnie programów szczepień. Dotychczas tylko 30 proc. mieszkańców Europy zostało zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw COVID-19, co nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali zakażeń koronawirusem – wskazał Kluge na konferencji prasowej.

 Wakacje wysokiego ryzyka


„Jeżeli zdecydujecie się na podróże, podróżujcie rozważnie. Bądźcie świadomi ryzyka (...) ” – apelował.

Jak dodał, „wraz ze wzrostem liczby spotkań towarzyskich, wzmożoną mobilnością ludzi, organizacją dużych festiwali i wydarzeń sportowych w nadchodzących dniach i tygodniach Biuro Regionalne WHO dla Europy apeluje o rozwagę”.

W ostatnich miesiącach liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zgonów i hospitalizacji spadła, co pociągnęło za sobą łagodzenie obostrzeń w 36 z 53 państw kontynentu. 

Dyrektor regionalny WHO mówił również o „wysokiej transmisyjności” tzw. wariantu indyjskiego koronawirusa, który jest obecny w Europie.

Zobacz także: Wakacje z maseczkami? Minister zdrowia o luzowaniu obostrzeń 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej