RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Profanacja pomnika 96 ofiar. Radna PO uradowana

Radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska zachwycona profanacją (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska zachwycona profanacją (fot. Forum/Adam Chelstowski)

W Warszawie znów doszło do profanacji Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Działacze grupy sympatyzującej z opozycją urządzili kolejny happening, a jedna z osób weszła na monument. „Polski Mount Everest ponownie zdobyty” – ucieszyła się radna Koalicji Obywatelskiej Sylwia Krajewska. Napisała też o „kłamstwie smoleńskim”. Jej postawa wywołała oburzenie wśród internautów. Drwiny z pomnika skrytykowali m.in. politycy i dziennikarze różnych redakcji.

Zaskakujący scenariusz ws. Tuska. Chodzi o wybory 2025

Zdaniem niektórych działaczy Platformy Donald Tusk nie myśli o stanowisku w Senacie ani wyborach parlamentarnych. Były premier ma się raczej...

zobacz więcej

Sympatycy opozycji, którzy aktywnie włączają się w kampanie Platformy Obywatelskiej, w ostatnich dniach próbowali wtargnąć do budynku Telewizji Polskiej.

Teraz zorganizowali akcję, w ramach której kpili z ofiar katastrofy smoleńskiej. „Obywatele drwią z komicznej władzy. Uwielbiam!” – napisała w mediach społecznościowych Sylwia Krajewska.

Radna dzielnicy Ursynów miasta stołecznego Warszawy z Koalicji Obywatelskiej zamieściła też zdjęcie mężczyzny, który mimo obecności policji wdarł się na pomnik upamiętniający 96 ofiar katastrofy polskiego Tu-154M.

Zobacz także:  Andrzej Duda złożył wieńce pod pomnikami na pl. Piłsudskiego w Warszawie

„Polski Mount Everest ponownie zdobyty. Na szczycie Hillary z biało-czerwonym wieńcem w asyście policyjnego szerpy” – napisała uradowana Krajewska. „Himalaje absurdu, czyli kłamstwo smoleńskie” – dodała.

Jej wpis nie pozostał bez odpowiedzi.

Niemcy stanowczo o reparacjach i polskim pomniku. „Mają problem z uznaniem zbrodni”

Wokół budowy w Berlinie pomnika polskich ofiar niemieckiej okupacji pojawiają się kolejne niejasności. Szef Instytutu Niemiecko-Polskiego...

zobacz więcej

„Nazwanie tego »hołotą« to obrazą byłoby dla »hołoty«” – napisał w sieci Krzysztof Sobolewski, polityk PiS znający osobiście wiele osób, której zginęły 10 kwietnia 2010 r. „#PatologiaObywatelska” – dodał.

„Nie wiem, czy ptasi móżdżek zarejestrował, że to pomnik ku czci wszystkich ofiar katastrofy, także np. posła Sebastiana Karpiniuka z PO. Prymitywka” – dodają użytkownicy sieci.

Szef portalu tvp.info Samuel Pereira przypomniał z kolei, że pomnik upamiętnia m.in. Izabelę Jarugę-Nowacką, lewicową polityk i działaczkę społeczną, która zginęła w Smoleńsku – matkę Barbary Nowackiej, posłanki Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także:  Zakłócał wystąpienia prezydenta. Zapowiedział, że dalej będzie to robił

„Szczyt idiotyzmu. Z niemocy? Z braku poszanowania pamięci zamordowanych?” – pytają kolejni.

Zastanawiają się również, „jak można pisać takie bzdury, będąc jednocześnie osobą publiczną?”

„Niezależnie od tego, jaka jest historia powstania tego pomnika - on upamiętnia tragedię, śmierć 96 osób, z bardzo różnych środowisk, ugrupowań politycznych, ludzi, którzy dobrze przysłużyli się Polsce. Himalaje braku wyczucia i zwykłej przyzwoitości" – napisał dziennikarz TVN Konrad Piasecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej