RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pęk do Grodzkiego: Obstrukcja, niech się pan zrzecze immunitetu dobrowolnie [WIDEO]

Uważam panie marszałku (Tomaszu Grodzki - red.), że najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby się pan dobrowolnie tego immunitetu zrzekł i stanął jak każdy inny obywatel przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli ten wniosek jest dęty, polityczny i naciągany, na pewno pana adwokaci błyskawicznie to wykażą i wniosek będzie bezprzedmiotowy – powiedział na czwartkowej konferencji wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Senat uchyli Grodzkiemu immunitet? Jest reakcja Platformy Obywatelskiej

Senator PiS Marek Pęk powiedział w rozmowie z portalem tvp.info, że partia rządząca złoży wniosek o zwołanie komisji regulaminowej w sprawie...

zobacz więcej

Wniosek o uchylenie immunitetu Grodzkiemu znajduje się w Senacie już od ponad dwóch miesięcy. Na początku czerwca informował o tym Marek Pęk.

Głosowanie nad wnioskiem nie znalazło się również w odbywającym się w czwartek jednodniowym posiedzeniu Senatu. – Jak państwo wiecie, zwracaliśmy się ostatnio jako przedstawiciele PiS o zwołanie komisji regulaminowej w tej właśnie sprawie (…). Po raz kolejny następują działania obstrukcyjne w Senacie. Tym razem pan marszałek Borusewicz, który reprezentuje marszałka Grodzkiego w tej sprawie jako członek prezydium, nadal trzyma ten niosek w swoim biurku – powiedział na czwartkowej konferencji Marek Pęk.

Zwrócił też uwagę, że senatorowie „nie widzieli tego wniosku, natomiast rozpisują się o nim media”. – Uważam, że taka sytuacja jest niedopuszczalna, żebyśmy my jako senatorowie dowiadywali się o szczegółach tak ważnego i bezprecedensowego wniosku z mediów. Nie przejmuje się tym ani marszałek Grodzki, ani wicemarszałek Borusewicz – ocenił Pęk.

Dodał, że on jako przedstawiciel opozycji w Senacie nie ma żadnego instrumentu, żeby zmusić do procedowania tego wniosku, ale uważa że „cała ta strategia marszałka Grodzkiego jest podejrzana”. – Nie wiemy dlaczego marszałek tyle już tygodni, prawie trzy miesiące, analizuje wniosek od strony formalnej – powiedział wicemarszałek.

Prokuratura chce postawić Grodzkiemu zarzuty


Prokuratura chce postawić marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych. Polityka Platformy Obywatelskiej chroni jednak immunitet. 22 marca wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej został więc przekazany do Senatu RP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej