RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Agresywne psy zaatakowały kuriera. Ma amputowaną rękę

Poszkodowany pracował w firmie FedEX (fot. Shutterstock/Hrach Hovhannisyan)
Poszkodowany pracował w firmie FedEX (fot. Shutterstock/Hrach Hovhannisyan)

Kierowca firmy FedEX został zaatakowany przez dwa psy, gdy dostarczał przesyłkę do jednego z domów w hrabstwie Calhoun w stanie Illinois. Jego lewa ręka i nadgarstek musiały zostać amputowane.

Indyk terroryzował wieś. Biegał po głównej drodze

Agresywny indyk biegał po ulicy Centralnej w Białych Błotach (woj. kujawsko-pomorskie). Ptak był wystraszony, a przez to również agresywny. Został...

zobacz więcej

Jak poinformował szef policji w hrabstwie, ofiara „miała poważne rany po ugryzieniach na rękach i nogach”. Mężczyzna został prawdopodobnie zaatakowany przez amerykańskie buldogi lub pitbull terriery.

Lekarze szpitala w St. Louis natychmiast podjęli decyzję o amputacji lewej ręki i nadgarstka poszkodowanego.

- Ma poważne obrażenia prawej ręki i obydwu nóg. Przeszedł dwie operacje, będzie jednak potrzebował ich więcej. Już został wypisany z OIOM-u – powiedział brat poszkodowanego.

Według relacji psy wybiegły przez drzwi frontowe, kurier dostarczał paczkę. Właściciela nie było w domu.

Amstaffy zagryzły maltańczyka. Wyrwały psa z rąk właścicielki

W Elizówce pod Lublinem doszło do makabrycznego zdarzenia. Cztery agresywne amstaffy rozszarpały małego maltańczyka na oczach właścicielki....

zobacz więcej

Trwa wyjaśnianie przyczyny ataku


Nie wiadomo, czemu psy zaatakowały człowieka. Według weterynarza wynika były zaszczepione. Ich właściciel zadeklarował, że weźmie odpowiedzialność za brutalne wydarzenie.

Według American Kennel Club (AKC), największego na świecie rejestru psów, buldogi amerykańskie są znane z „wielkiej siły, wytrzymałości, zwinności i przyjaznego nastawienia”. Wymagają silnej, ale kochającej ręki. Rzadko są agresywne wobec ludzi.

Oświadczenie firmy FedEX


W trosce o bezpieczeństwo pracowników FedEx wydała oficjalne oświadczenie. „Nasze myśli skupiają się na osobie biorącej udział w tym incydencie. Nie ma dla FedEx Ground wyższego priorytetu niż bezpieczeństwo i ochrona członków zespołu. W pełni współpracujemy z organami dochodzeniowymi” – oświadczyłł rzecznik firmy.

Zobacz także: Wędrówka stada słoni. Władze zarządziły blokadę dróg

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej