RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pobiła niemowlę i dała mu amfetaminę. Matka odpowie za zabójstwo

Matka odpowie za zabicie dziecka (fot. Shutterstock/haveseen)
Matka odpowie za zabicie dziecka (fot. Shutterstock/haveseen)

36-latka z Dąbrowy Górniczej odpowie przed sądem za zabicie dwumiesięcznej córeczki i znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Krótko przed śmiercią dziecka kilkakrotnie je uderzyła i podała amfetaminę.

„Alarm!”. Zbrodnia bez kary? Rodzina zamordowanego walczy o prawdę

4 lata temu 22-letni Krystian Odzimek został bestialsko zamordowany w Mirowie Nowym (woj. mazowieckie). – Tam była walka, bójka, odcięli mu głowę,...

zobacz więcej

Dziecko zmarło na skutek urazów głowy i zatrucia narkotykami.

Informację o skierowaniu aktu oskarżenia w tej sprawie przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Aktem oskarżenia objęto też ojca zmarłej dziewczynki, który odpowie za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez sprawowanie niewłaściwej opieki nad dzieckiem.

Czytaj także: 32-latek oskarżony o zabójstwo mężczyzny, który nie pozwolił mu strzelać petardami

11 września 2020 r. do jednego z mieszkań w Dąbrowie Górniczej zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Mieszkająca tam z rodzicami dwumiesięczna dziewczynka nie dawała oznak życia. Ekipa pogotowia stwierdziła zgon dziewczynki.

Dziecko miało ślady na ciele


– Z powodu ujawnionych śladów na ciele dziecka o zdarzeniu powiadomiona została policja i prokuratura; rodzice dziecka zostali zatrzymani. W sprawie wszczęto śledztwo. Jak wynikało z przeprowadzonej sekcji zwłok dziewczynki, przyczyną jej zgonu były doznane urazy głowy i zatrucie amfetaminą – podała Zawada-Dybek.

Napastnik dźgnął nożem rowerzystkę. Co ją uratowało? Policja szuka sprawcy

Napastnik napadł na kobietę z nożem i próbował ją ranić, ale na szczęście ostrze zatrzymało się na telefonie komórkowym. Policja poszukuje sprawcy...

zobacz więcej

Według ustaleń śledztwa matka dziecka znęcała się nad córką od jej urodzenia. – Dowody wskazują, że w nocy z 10 na 11 września 2020 r., działając z zamiarem pozbawienia życia, kobieta uderzyła dziecko kilkukrotnie i podała mu do spożycia narkotyki, co skutkowało jego zgonem – opisywała rzeczniczka.

Jak dodała, prowadzone śledztwo potwierdziło także, iż ojciec dziecka sprawował niewłaściwą opiekę nad dzieckiem, co doprowadziło między innymi do niedowagi i wychudzenia córki.

Matka nie przyznała się do winy


Oboje oskarżeni są aresztowani. Oskarżona ma wyższe wykształcenie. Podczas przesłuchania w prokuraturze nie przyznała się do winy.

Grozi jej dożywcie. Za przestępstwo zarzucone oskarżonemu mężczyźnie można dostać do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Ta śmierć wstrząsnęła Londynem. 33-latkę porwał i zgwałcił policjant
 

źródło:

Zobacz więcej