RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

ME 2021. Narodowa Strefa Kibica na mecz z Hiszpanią [WIDEO]

Narodowa Stefa Kibica, z obłożeniem do 50 procent trybun i przy zachowaniu obowiązujących restrykcji pandemicznych, zostanie utworzona 19 czerwca na stołecznym stadionie PGE Narodowy w związku z meczem polskich piłkarzy z Hiszpanią w mistrzostwach Europy.

Skarb na Euro: Francja, czyli wystarczy nie zepsuć

Trzeci, a pewnie i piąty skład reprezentacji Francji mógłby sprawić Polsce jeszcze więcej problemów niż Islandia. Mistrzowie świata są największymi...

zobacz więcej

„Mecze Polaków w UEFA EURO 2020 są jedną z pierwszych okazji do wspólnego przeżywania pozytywnych emocji związanych z kibicowaniem polskiej reprezentacji w piłce nożnej po okresie pandemii” – zaznaczył wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, cytowany w komunikacie organizatorów.

Jak poinformowali organizatorzy, na płycie obiektu zostaną ustawione cztery wielkie telebimy, na których zgormadzeni fani futbolu będą mogli obejrzeć mecz kadry Paulo Sousy. Nie zabraknie również występów artystycznych oraz wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych.

Na tym terenie stanie także punkt szczepień; będzie można się zaszczepić preparatem jednodawkowym.

Wejście będzie bezpłatne, ale każdy chętny będzie musiał pobrać specjalny bilet ze strony strefakibica.com. Strefa pomieści maksymalnie ok. 30 tys. osób.

Zobacz także: Skarb na Euro: Czechy, czyli przywrócić entuzjazm narodu

„Każdym meczem zaczynam od zera”. Borek o kadrze i życiu komentatora

Na mecz otwarcia wszyscy czekają. Odliczają dni. To jest święto, to jest wiele pytań bez odpowiedzi. Fajnie być tym, który towarzyszy w takiej...

zobacz więcej

– To będzie inauguracja wspólnego, radosnego kibicowania po pandemii. Jeżeli ta formuła się sprawdzi, to nie wykluczamy, że to powtórzymy – zaznaczyła podczas spotkania z dziennikarzami sekretarz stanu w MKDNiS Anna Krupka.

Narodowa Strefa Kibica będzie pierwszym całostadionowym wydarzeniem na PGE Narodowym w tym roku. Wcześniej był on wykorzystywany m.in. jako szpital tymczasowy. Będzie także pierwszym od ponad półtora roku wydarzeniem dotyczącym piłkarskiej reprezentacji Polski na tym obiekcie.

Mecz Hiszpania – Polska rozegrany zostanie w Sewilli w sobotę 19 czerwca o godz. 21.

źródło:

Zobacz więcej