RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedzielski: Groźby się zmaterializowały. Minister nadal pod ochroną SOP

Adam Niedzielski ma ochronę SOP (fot. Twitter/HornedDuckie)
Adam Niedzielski ma ochronę SOP (fot. Twitter/HornedDuckie)

Minister zdrowia Adam Niedzielski nadal ma ochronę Służby Ochrony Państwa. Ma to związek z groźbami, jakie padły wobec szefa resortu pod koniec maja, gdy grupa osób wdarła się do bloku, w którym mieszka. W RMF FM Niedzielski przyznał, że groźby, które wówczas padły, „potem się zmaterializowały”. Sytuacja powtórzyła się już w kolejnym tygodniu – zaznaczył.

Kilkanaście osób wtargnęło do bloku, gdzie mieszka minister Niedzielski. Padły groźby

Kilkanaście osób naruszyło prywatność ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wdzierając się do bloku, gdzie znajduje się prywatne mieszkanie...

zobacz więcej

Szef resortu zdrowia otrzymał ochronę w maju. Przedtem na osiedlu z prywatnym mieszkaniem Adama Niedzielskiego grupa osób wdarła się do bloku i zaatakowała polityka.

Grozili Niedzielskiemu. Nękali ponownie


– My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj nie raz, nie dwa – groził jeden z mężczyzn. Incydent był nagrywany i został opublikowany w sieci. Sprawę opisywaliśmy na portalu tvp.info. – Mam ochronę i jestem pod wrażeniem profesjonalizmu funkcjonariuszy, który w bardzo dyskretny, ale bardzo precyzyjny sposób zajmują się ochroną – powiedział Niedzielski pytany, czy nadal ma ochronę SOP.

Więzienie dla protestujących przed klinikami aborcyjnymi. Jest projekt ustawy

Hiszpańska minister równości z ramienia radykalnie lewicowej Podemos Irene Montero opowiedziała się za prawem kobiet do „bezpiecznej, publicznej i...

zobacz więcej

Szef MZ wskazał, że „na filmiku, który był popularny w internecie, były groźby regularnego nękania i przychodzenia”.

– One się potem zmaterializowały. W kolejnym tygodniu ta grupa osób przyszła i wykrzykiwała różnego rodzaju hasła, których nie będę przytaczał i popularyzował – dodał.

Sprawą zajmuje się prokuratura


Minister przypomniał, że złożył wniosek o wszczęcie postępowania w związku z groźbami karalnymi. – Sprawa jest w prokuraturze. Dostałem informację, że postępowanie zostało wszczęte. Czekam na wyniki – przekazał.

Zobacz także: Wakacje z maseczkami? Minister zdrowia o luzowaniu obostrzeń

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej