RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nowa partia w Sejmie. Polityk zdradził nazwę

Kamil Bortniczuk o Partii Republikańskiej (fot. PAP/Leszek Szymański)
Kamil Bortniczuk o Partii Republikańskiej (fot. PAP/Leszek Szymański)

Partia Republikańska – to nazwa nowej partii, którą zakładają politycy Porozumienia m.in. Adam Bielan i Kamil Bortniczuk. – W ciągu dwóch tygodni odbędzie się bardzo duża impreza w Warszawie. Będziemy poszerzać Polski Ład o nasze propozycje – zapowiada jeden z parlamentarzystów.

Kolejna rezolucja w PE. „Wymieniona jest jedynie Polska i Węgry”

Europosłowie, m.in. z Polski, grożą Komisji Europejskiej. Podkreślają, że jeśli unijna instytucja nie zablokuje Polsce środków z Funduszu Odbudowy,...

zobacz więcej

Po konflikcie z Jarosławem Gowinem część ważnych polityków opuściła Porozumienie. Teraz zakładają własną formację. O jej powstaniu już w maju wspominał Jarosław Kaczyński.

Podczas ogłoszenia Polskiego Ładu lider Zjednoczonej Prawicy mówił: „Bardzo się cieszę, bardzo dziękuję, dziękuję naszym koalicjantom. Tu jest pięć podpisów. Wierzę, że niedługo będzie więcej. Że to będzie naprawdę szeroki program, program Zjednoczonej Prawicy, ale coraz bogatszej, coraz mocniejszej”.

Zobacz także:  PO wrzuciła zdjęcie prezydenta Dudy z Obamą. Będą mieć kłopoty

Podpytywany o ten temat Kamil Bortniczuk zdradził na Twitterze, że chodzi o nową partię polityczną. Media wskazywały, że oprócz Bortniczuka i Bielana w ugrupowaniu mogliby się znaleźć wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas, poseł Włodzimierz Tomaszewski, sekretarz stanu w resorcie do spraw funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek, minister bez teki odpowiedzialny za sprawy samorządu terytorialnego Michał Cieślak czy była wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wejdą do koalicji rządzącej

Lichocka o Cichanouskiej: To dla sprawy białoruskiej w ogóle nie jest potrzebne

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka powiedziała, że list wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego skierowany do Swiatłany...

zobacz więcej

Teraz w rozmowie z Onetem Kamil Bortniczuk zaapelował o cierpliwość, ale zdradził, że jeszcze w czerwcu w Warszawie „odbędzie się bardzo duża impreza”.

– Nasze propozycje będą na tyle ciekawe, że będzie się o nich mówiło. Będą nas wyróżniać i uzupełniać Polski Ład, spowodują, że ten bardzo dobry program dzięki naszej imprezie będzie jeszcze bardziej doceniony – stwierdził parlamentarzysta.

Zobacz także:  Będzie nowa partia na prawicy. „Prawdopodobnie w czerwcu”

Zapewnił, że nowe ugrupowanie jakim będzie Partia Republikańska, znajdzie się w koalicji rządzącej i „będzie miała wpływ na to, co się dzieje w Polsce”.

– Sukcesem jest to, że po kilkunastu miesiącach niesnasek w Porozumieniu, idziemy naprzód swoją drogą i będziemy przekonywać Polaków do naszej wizji – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej