RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lichocka o Cichanouskiej: To dla sprawy białoruskiej w ogóle nie jest potrzebne

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka powiedziała, że list wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego skierowany do Swiatłany Cichanouskiej miał wyjaśnić, że nie powinna angażować się po jednej ze stron sporu politycznego w Polsce. Jak dodała, wchodzenie w konflikt na polskiej scenie politycznej nie służy sprawie walki o demokrację na Białorusi.

Jest list Terleckiego do Cichanouskiej. Kontrowersje wokół wizyty u Trzaskowskiego

Informacja o tym, że Swiatłana Cichanouska pojawi się na imprezie Rafała Trzaskowskiego, wywołała wiele komentarzy. Stanowczo zareagował m.in....

zobacz więcej

– List wicemarszałka Terleckiego ma na celu wyjaśnić pani Swiatłanie Cichanouskiej, że angażując się zdecydowanie po jednej stronie sporu politycznego w Polsce wchodzi w konflikt toczący się w Polsce. To dla sprawy białoruskiej w ogóle nie jest potrzebne – oceniła w Sygnałach Dnia PR Joanna Lichocka.

– Czym innym są spotkania z różnymi środowiskami politycznymi, również przedstawicielami partii opozycyjnych, a czym innym jest zapowiedź uczestnictwa w wydarzeniu politycznym, które ma zapoczątkować kolejny etap walki z rządem – oceniła posłanka PiS.

– Pani Swiatłana zadeklarowała udział w Kampusie Polska Rafała Trzaskowskiego i to ma być wydarzenie, które jak zapowiadają politycy totalnej opozycji, które ma otworzyć drogę do obalenia rządu PiS. Jeżeli pani Cichanouska chce się zaangażować w obalanie rządu PiS, to jest to chyba jakieś niebezpieczeństwo w przekroczeniu granicy, której jako liderka białoruskiej opozycji nie powinna przekraczać, jeżeli zależy jej na tym, aby nie włączać się w wewnętrzne konflikty w Polsce – mówiła Lichocka.

W ubiegłym tygodniu Ryszard Terlecki napisał na Twitterze między innymi, że „jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. W związku z tym wpisem Koalicja Obywatelska i Lewica z kołem Polska 2050 Szymona Hołowni złożyły wnioski o odwołanie Ryszarda Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

źródło:
Zobacz więcej