RAPORT

Pogarda

Ile zarobił prezydent Krakowa? Jest milionerem

Jacek Majchrowski rządzi Krakowem od 2002 roku (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Jacek Majchrowski rządzi Krakowem od 2002 roku (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, podobnie jak wielu polityków w ostatnim czasie, został zobowiązany do ujawnienia swojego oświadczenia majątkowego. Okazuje się, że tylko w ciągu ostatniego roku majątek Majchrowskiego urósł o ponad pół miliona złotych.

Pożar archiwum w Krakowie. Są informacje dot. wydobycia dokumentów z pogorzeliska

Specjaliści z Politechniki Krakowskiej przygotowali pierwszą część ekspertyzy technicznej dotyczącej wydobycia dokumentów i rozbiórki hal...

zobacz więcej

Jacek Majchrowski pełni funkcję prezydenta Krakowa od 2002 roku. Wcześniej był m.in. pracownikiem naukowym oraz członkiem Trybunału Stanu.

Z jego najnowszego oświadczenia majątkowego wynika, że tylko w złotówkach ma zgromadzone 1 522 999 zł. Co ciekawe, jeszcze rok temu oszczędności Majchrowskiego w tej walucie wynosiły ok 1 mln zł.

Zobacz także -> Prezydent Krakowa ukarany za palenie cygara w Urzędzie Miasta

„Dodatkowo prezydent Krakowa zgromadził 15,4 tys. euro i 42,9 tys. dolarów (takie same kwoty posiadał również przed rokiem)” – zauważa „Dziennik Polski”. Dodaje, że oprócz tego prezydent Krakowa ma papiery wartościowe na kwotę blisko 180 tys. złotych.

Kolejna rezolucja w PE. „Wymieniona jest jedynie Polska i Węgry”

Europosłowie, m.in. z Polski, grożą Komisji Europejskiej. Podkreślają, że jeśli unijna instytucja nie zablokuje Polsce środków z Funduszu Odbudowy,...

zobacz więcej

Gazeta podkreśla, że „w 2020 roku Jacek Majchrowski zarobił w Urzędzie Miasta Krakowa ok. 150 tysięcy złotych”.

Oprócz tego 97 tys. zł otrzymał z Krakowskiej Akademii, a ZUS wypłacił mu w 2020 roku 110 tys. złotych. Majchrowski uzyskał również dodatkowo 12 tys. zł, ale w oświadczeniu nie wskazał źródła tego dochodu.

Zobacz także -> Majchrowski ocenzuruje autobusy miejskie na zlecenie Lewicy? Nowe informacje

Polityk poinformował, że nie posiada auta, ale jest właścicielem m.in. domu o powierzchni 650 m2 (który jest ubezpieczony na 2,5 mln zł) i działki o wartości ok. 1 mln złotych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej