SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Wakacje z maseczkami? Minister zdrowia o luzowaniu obostrzeń

Luzowanie obostrzeń. Kiedy konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego? (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Luzowanie obostrzeń. Kiedy konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego? (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Rekomenduję, żeby nie znosić obowiązku noszenia maseczek do końca wakacji – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak podkreślił, w Polsce restrykcje są i tak „bardzo liberalne” w porównaniu z innymi krajami Europy. Najprawdopodobniej w piątek szef resortu zdrowia na konferencji prasowej przedstawi szczegółowy plan łagodzenia obostrzeń na wakacje. Transmisja konferencji prowadzona będzie na portalu tvp.info.

„Dziękuję za modlitwy”. Piotr Semka chory na COVID-19 o swoim stanie zdrowia

Chory na COVID-19 publicysta Piotr Semka czuje się już lepiej. „Serdecznie dziękuję za modlitwy i życzliwe słowa. Jestem w szpitalu i sporo...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W czwartek w RMF FM minister zdrowia pytany o znoszenie kolejnych restrykcji podkreślił, że obecnie głównym ryzykiem epidemicznym są nowe mutacje koronawirusa i wątpliwości, czy akcja szczepień zapewni przed nimi ochronę.

Łagodzenie obostrzeń tak, ale maseczki zostają


– Cały czas prawie połowa społeczeństwa jest niezaszczepiona bądź nieodporna, więc to jest ponad 10 mln osób, wśród których wirus może się rozwijać – ocenił Adam Niedzielski. Dlatego rekomenduje utrzymanie części obostrzeń przez okres wakacyjny.

– Rekomenduję, żeby nie znosić obowiązku noszenia maseczek do końca wakacji – oświadczył, zaznaczając, że restrykcje w Polsce mają „bardzo liberalny” wymiar.

Konferencja ministra zdrowia – termin


Szef resortu zdrowia był pytany o to, czy w czwartek będzie konferencja dotycząca obostrzeń. Odpowiedział, że należy się jej spodziewać „raczej” w piątek.

– Proszę pamiętać, że my te obostrzenia mamy tak poluzowane, że przestrzeń do zmian nie jest jakaś duża – powiedział minister.

– Mamy przed sobą okres wakacyjny. Polacy są zainteresowani np. tym, jakie limity będą w hotelach, jakie będą tam ograniczenia. Między innymi nad tym się zastanawiamy – wskazał.

Transmisję konferencji dot. obostrzeń będzie można śledzić online na portalu tvp.info.

Zobacz także: „Koronawirus. Poradnik”: Jak powinno wyglądać szczepienie alergików?

źródło:
Zobacz więcej