RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Zrobimy wszystko by promować obecność firm niemieckich w Polsce

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Zrobimy wszystko, by promować dalszą obecność firm niemieckich w Polsce i polskich w Niemczech. Polska jest w stanie stworzyć dopasowane warunki dla konkretnych biznesów i firm – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Premier: Niemcy wiodącym partnerem gospodarczym Polski

Niemcy są wiodącym partnerem gospodarczym Polski; Polska jest natomiast czwartym eksporterem dla Niemiec, w tym roku walczymy o podium – mówił w...

zobacz więcej

„Nie jest tajemnicą, że Niemcy są naszym wiodącym partnerem gospodarczym. Polska gospodarka w ostatnich latach znacząco się zmieniła, a jej szybki rozwój był napędzany także dzięki dobrej współpracy z niemieckimi firmami. Około 6 tys. z nich działa na polskim rynku” – napisał premier na Facebooku.

„Zagraniczni inwestorzy potrzebują wykwalifikowanej siły roboczej, która jest dobrze wykształcona. Dlatego w Polsce przyjęliśmy specjalne programy kształcenia. Drugi ważny punkt to nasza infrastruktura. Obecnie Polska przechodzi w tym obszarze prawdziwą rewolucję. Jest to możliwe dzięki dwóm źródłom finansowania – środkom europejskim i pieniądzom pochodzącym z polskiego budżetu. Trzeci element to zachęty inwestycyjne – robimy wszystko, by przyciągać ciekawe inwestycje. I wiemy, że niemieccy inwestorzy bardzo to doceniają” – podkreślił.

Zwrócił uwagę, że wartość handlowa naszej wymiany z Niemcami zwiększyła się siedmiokrotnie w ciągu ostatnich 30 lat i stale wzrasta.

źródło:

Zobacz więcej