RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielkopolska: W gospodarstwie padło 15 koni. Sprawę wyjaśniają śledczy

Śledztwo w sprawie prowadzi policja (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Śledztwo w sprawie prowadzi policja (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

15 koni padło minionej nocy w jednym z gospodarstw na terenie gminy Kościelec w Wielkopolsce. Śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kole. Najprawdopodobniej doszło do zatrucia zwierząt.

Amstaffy zagryzły maltańczyka. Wyrwały psa z rąk właścicielki

W Elizówce pod Lublinem doszło do makabrycznego zdarzenia. Cztery agresywne amstaffy rozszarpały małego maltańczyka na oczach właścicielki....

zobacz więcej

O sprawie poinformowały w środę lokalne media. Oficer prasowy KPP w Kole asp. Daniel Boła potwierdził, że zgłoszenie w tej sprawie policja odebrała minionej w nocy. W środę na terenie gospodarstwa prowadzone były czynności z udziałem służb i lekarzy weterynarii.

– W gospodarstwie padło 15 z 17 koni. Przyczyny śmierci zwierząt są ustalane. Zaplanowana jest także sekcja jednego z padłych koni, oraz badania toksykologiczne, które potwierdzą albo wykluczą obecność w organizmie zwierząt substancji toksycznych, które mogły wywołać zatrucie – powiedział Boła.

Lokalny portal przegladkoninski.pl podał, że w pobliżu miejsca, gdzie padły konie, przepływa niewielki strumień. Niewykluczone, że skażona mogła być woda.

Przeczytaj też: Słoneczne Beskidy czekają na turystów

źródło:

Zobacz więcej