RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Michnik zagroził odejściem”. Burza w Agorze i wojna naczelnego z zarządem

Adam Michnik odejdzie z „Gazety Wyborczej”? (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)
Adam Michnik odejdzie z „Gazety Wyborczej”? (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)

Zarząd Agory zamierza połączyć pion Gazeta.pl oraz segment Prasa – przekazała w środę spółka w komunikacie. Jak informuje „Press”, chodzi o połączenie portalu Gazeta.pl i „Gazety Wyborczej”, co wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji gazety. Decyzji władz Agory sprzeciwiać ma się redaktor naczelny „GW” Adam Michnik, który miał zagrozić nawet odejściem.

Dziennikarz sportowy „Wyborczej” pozwał Agorę. Teraz każą mu wspominać zmarłych

Kolejna odsłona pracowniczego sporu w Agorze. Dziennikarz sportowy „Gazety Wyborczej” z 30-letnim stażem pozwał wydawnictwo, domagając się...

zobacz więcej

Kolejne zmiany w Agorze planuje zarząd spółki. W komunikacie wskazano, że celem jest „zmaksymalizowanie szans na wykorzystanie potencjału serwisów internetowych Spółki do przyspieszenia wzrostu liczby subskrypcji cyfrowych Wyborcza.pl oraz zwiększenia wpływów ze sprzedaży usług reklamowych”. Decyzje biznesowe podyktowane są oczywiście chęcią maksymalizacji zysków wydawcy „Wyborczej”.

Michnik mówi władzom Agory: „Nie”


I to właśnie redakcja dziennika miałaby najbardziej na tym ucierpieć. Z informacji „Press” wynika, że chodzi o decyzję o połączeniu portalu Gazeta.pl oraz „Gazety Wyborczej”. Nieoficjalne informacje mówią o tym, że połączone redakcje podlegałyby kierownictwu portalu, a w redakcji gazety doszłoby do zwolnień – m.in. wydawcy Jerzego Wójcika.

„Decyzja zarządu Agory o połączeniu redakcji nie jest jeszcze ostateczna, bo sprzeciwia się jej m.in. Adam Michnik – redaktor naczelny »GW«. Miał nawet zagrozić odejściem” – podaje nieoficjalnie „Press”.

Plan integracji ma zostać wypracowany do końca roku – przekazała spółka.

Zobacz także: „Twoja gazeta nie wsparła mnie tak jak Maleszki”. Kijowski pisze do Michnika

źródło:
Zobacz więcej