RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosyjskie media niezależne: Za próbą otrucia pisarza Bykowa stoją oficerowie FSB

Dmitrij Bykow i Aleksiej Nawalny (fot. Getty Images)
Dmitrij Bykow i Aleksiej Nawalny (fot. Getty Images)

Rosyjskie media niezależne napisały, że za próbą otrucia pisarza Dmitrija Bykowa stoją oficerowie FSB. Wcześniej portale śledcze The Insider i Bellingcat podały, że zamach na opozycyjnego pisarza organizowali ci sami funkcjonariusze, którzy chcieli zamordować Aleksieja Nawalnego.

Nawalny z powrotem wrócił do kolonii karnej w Pokrowie

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny został z powrotem przewieziony ze szpitala więziennego we Włodzimierzu do kolonii karnej nr 2 w Pokrowie....

zobacz więcej

Dmitrij Bykow 16 kwietnia 2019 r. z objawami zatrucia trafił do szpitala w Ufie. Tam lekarze wprowadzili go w śpiączkę farmakologiczną. Miał podobne objawy jak Aleksiej Nawalny, którego próbowano zamordować rok później.

Dziennikarze śledczy ustali, że przez rok za opozycyjnym pisarzem jeździli funkcjonariusze FSB, ci sami których podejrzewa się o dokonanie zamachu na Aleksieja Nawalnego. Zdaniem autorów śledztwa – Dmitrija Bykowa próbowano otruć substancją z grupy Nowiczok.

Sam pisarz w rozmowie z dziennikarzami The Insider i Bellingcat stwierdził, że nie ma pojęcia, dlaczego chciano go zamordować.

Zobacz też: Andriej Piwowarow zatrzymany w samolocie LOT-u. Pozostanie w areszcie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej