RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koniec pięknego snu. Iga Świątek odpadła w ćwierćfinale

Iga Świątek miała na korcie problemy ze zdrowiem (fot. Getty Images)
Iga Świątek miała na korcie problemy ze zdrowiem (fot. Getty Images)

Iga Świątek w dwóch setach przegrała z Greczynką Marią Sakkari (4:6, 4:6) w ćwierćfinale wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Oznacza to, że Polka nie obroni tytułu wywalczonego na paryskich kortach przed rokiem.

Niepokój przed Euro. Kolejny słaby mecz Polaków

Teoretycznie nie ma co wyciągać daleko idących wniosków, to przecież tylko sparing. W praktyce: Polacy pod wodzą Paulo Sousy nie tylko nie...

zobacz więcej

To koniec serii trzynastu kolejnych zwycięstw na kortach Rolanda Garrosa. Co więcej: Polka w trzynastu wcześniejszych spotkaniach nie straciła seta. Dziś, pomimo ogromnego serca do walki, była od Greczynki zwyczajnie słabsza.

Sakkari imponowała szczególnie w polu serwisowym. Popełniała mało błędów, zaaplikowała Idze pięć asów, mocnymi uderzeniami ratując się z wszelkich opresji.

Choć 18. rakiecie świata należy się ogromny szacunek, zdecydowanie nie był to dzień Polki. Na początku drugiej partii 20-latka opuściła kort - konieczna była kilkuminutowa interwencja fizjoterapeutów i wizyta w szatni. Wróciła, kontynuowała grę, wygrywała własne podania, ale nie była w stanie odrobić strat sprzed urazu. Czy to długie, emocjonujące starcia deblowe dały się we znaki młodemu organizmowi Świątek? Niewykluczone.

Polka ma jeszcze o co grać. W półfinale wspomnianego turnieju deblowego zmierzy się wraz z Bethanie Mattek-Sands z parą Begu/Podoroska. Niewykluczone więc, że Paryż tak czy siak opuści z tytułem...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej