RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Farmaceuta niszczył szczepionki przeciw COVID-19. Właśnie usłyszał wyrok

Zniszczył ponad 500 dawek (fot. Robert Bonet/NurPhoto via Getty Images)
Zniszczył ponad 500 dawek (fot. Robert Bonet/NurPhoto via Getty Images)

Były farmaceuta z amerykańskiego stanu Wisconsin celowo zniszczył ponad 500 dawek szczepionki przeciw COVID-19. We wtorek skazano go za te działania na trzy lata więzienia.

Na tej wyspie psy będą wykrywać chorych na COVID-19 turystów

Na portugalskiej wyspie Madera kilka psów szkolonych jest do wykrywania osób chorych na COVID-19 – potwierdziły lokalne władze. Zadeklarowały, że...

zobacz więcej

O sprawie pisze portal amerykańskiego dziennika „New York Post”. Jak czytamy, w lutym 46-letni Steven Brandenburg przyznał się do zarzutów dotyczących manipulacji przy produkcie konsumenckim.

W grudniu zeszłego roku został zwolniony z pracy po tym, gdy wyszło na jaw, że celowo zniszczył 57 dawek szczepionki firmy Moderna.

Jak się później okazało, była to tylko niewielka część preparatów uszkodzonych przez Brandenburga. Łącznie zniszczył ponad 500 dawek.

Podczas rozprawy prokuratorzy oznajmili, że oskarżony wierzył w teorię, zgodnie z którą szczepionki przeciw COVID-19 doprowadzają do modyfikacji DNA i w rezultacie szkodzą ludziom.

Były już farmaceuta przeprosił teraz za swoje zachowanie przyznając, że „nie miał prawa podjąć tej decyzji, która dręczy go codziennie”. Mężczyzna został skazany na trzy lata więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej