RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Paranoja pogromcy wampirów. Powstanie kontynuacja „Draculi”

To nieoficjalna kontynuacja „Draculi” (fot.  PAP/Photoshot)
To nieoficjalna kontynuacja „Draculi” (fot. PAP/Photoshot)

Joe Hill, podobnie jak jego ojciec Stephen King, nie może narzekać na brak zainteresowania swoją twórczością. Jak informuje serwis „Deadline”, ruszyły prace nad adaptacją jego opowiadania „Synowie Abrahama”. To nieoficjalna kontynuacja „Draculi” Brama Stokera, która znalazła się w antologii opowiadań Hilla zatytułowanej „Upiory XX wieku”.

Gwiazda filmu „Pani Doubtfire” wspomina pomoc, jaką dostała od Robina Williamsa

Lisa Jakub, która w 1993 r. wystąpiła u boku Robina Williamsa w komedii familijnej „Pani Doubtfire”, wróciła wspomnieniami do ich wspólnej pracy...

zobacz więcej

Bohaterami opowiadania Joego Hilla są Max i Rudy Van Helsingowie, synowie słynnego pogromcy wampirów. Abraham Van Helsing, który w powieści Stokera przedstawiony został jako szlachetny pogromca zła, w opowiadaniu Hilla jest stosującym przemoc, porywczym i obelżywym wariatem. Z tego powodu znający przeszłość ojca Max i Rudy wątpią w jego opowieści o wampirach.

Z zaprezentowanego przez „Deadline” opisu fabuły powstającego filmu „Abraham's Sons” wynika, że fabuła opowiadania Hilla zostanie na jego potrzeby nieco zmieniona. Tytułowi synowie Van Helsinga będą zupełnie nieświadomi tego, że ich ojciec to pogromca wampirów. Z tego powodu nie będą w stanie zrozumieć zachowania swojego ojca, który z wiekiem popada w coraz większą paranoję.

Scenariusz filmu „Abraham's Sons” napisze Natasha Kermani („Nieziemska dziewczyna”, „Lucky”), zajmie się też jego reżyserią. Projekt powstanie dla studia Tea Shop Productions („Podwodna pułapka”).

Zobacz także: Google stworzyło narzędzie do badania języków rdzennych

Twórcy „Przyjaciół” zapewniają, że Matthew Perry jest w znakomitej formie

Po emisji odcinka specjalnego „Przyjaciół” w sieci rozgorzała dyskusja na temat stanu zdrowia aktora, który w serialu wcielał się w Chandlera....

zobacz więcej

„Zawsze uwielbiałam »Draculę« Brama Stokera i od razu wciągnęłam się w unikalną wizję przedstawienia legendy Abrahama Van Helsinga przez Joego Hilla. »Abraham's Boys« to ekscytująca okazja do tego, by spojrzeć na znaną powieść przez całkiem nowy pryzmat. A także zbadać klasyczne postaci i tropy we współczesny sposób” – powiedziała Kermani.

„Zawsze kochałem to opowiadanie Hilla. Ma tak niesamowity klimat. Kiedy spotkaliśmy się z Natashą, poraziła nas swoją wizją jego adaptacji. To znakomita, młoda artystka” – dodał James Harris z Tea Shop.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej