RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

PO wrzuciła zdjęcie prezydenta Dudy z Obamą. Będą mieć kłopoty

Platforma Obywatelska zostanie zablokowana na Twitterze? (fot. Forum/FotoNews/ GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
Platforma Obywatelska zostanie zablokowana na Twitterze? (fot. Forum/FotoNews/ GRZEGORZ KRZYZEWSKI)

Platforma Obywatelska użyła zdjęcie prezydenta RP Andrzeja Dudy z byłym przywódcą USA Barackiem Obamą. „Macie prawa do niego, jakąś licencję, cokolwiek? Ja wam nie udostępniałem” – zaznaczył na Twitterze były osobisty fotograf głowy państwa Andrzej Hrechorowicz. Jak zaznaczył, aby mieć dowód w sprawie, zrobił już zrzut ekranu z postem Platformy.

Rosyjski atak? Dziennikarze wyjaśniają, a Onet oskarża – potem zmienia tytuł

Gdy na facebookowym profilu żony szefa KPRM Michała Dworczyka pojawiły się niepokojące informacje, dziennikarze zaczęli sprawdzać źródła i ustalać...

zobacz więcej

Były polityk lewicowej części sceny politycznej w USA Barack Obama w wywiadzie dla CNN skrytykował Polskę i Węgry.

Zapytany o sprawę premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że najlepiej, gdyby Obama osobiście przyjechał do Polski i przekonał się, jak faktycznie wygląda sytuacja w naszym kraju, a nie czytał jakieś opracowania, które zafałszowują obraz Polski.

– Myślę, że najlepiej by było zaprosić pana byłego prezydenta Baracka Obamę do Polski, co niniejszym czynię: serdecznie zapraszam. Kiedy przyjechał do Polski parę lat temu inny były prezydent z Partii Demokratycznej Bill Clinton to rozpływał się i brakowało mu słów, pochwał dla Polski pod wieloma względami – oświadczył Morawiecki.

Zobacz także -> „Ogromna liczba ludzi” poświadcza ws. Grodzkiego. „Odwagi, marszałku”

Mocną wypowiedź Obamy postanowiła jednak wykorzystać Platforma Obywatelska. W tym celu wykorzystano dwa zdjęcia: Obamy z Donaldem Tuskiem i z Andrzejem Dudą. „Polska pod rządami PiS przykładem utraconej demokracji!” – napisano.

Nowy sondaż do Sejmu. Platforma oddala się od Hołowni

W nowym badaniu preferencji politycznych wyraźnie prowadzi Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”. ...

zobacz więcej

Platforma wrzuca zdjęcie. Jest reakcja autora


Na post zamieszczonych w social mediach przez PO zareagował fotograf Andrzej Hrechorowicz.

Zobacz także -> Rau o spotkaniu Biden-Putin: Zniesienia sankcji na Rosję nie będzie

„A skąd wy Platforma Obywatelska macie to zdjęcie #FotoHrechorowicz?” – zapytał. „Macie prawa do niego, jakąś licencję, cokolwiek? Ja wam nie udostępniałem” – zaznaczył. Na koniec zwrócił się do osób zarządzających kontem PO w sieci: „Nie usuwajcie tweeta, mam screena”.

Twitter zbanuje konto PO?

Afera w Warszawie. Szokujące wyniki kontroli w urzędzie

Związany z Platformą Obywatelską urzędnik z warszawskiej Pragi-Północ Mariusz G. stworzył kilkunastu fikcyjnych pracowników szkół – donosi „Super...

zobacz więcej

Następnie fotograf odniósł się również do sprawy zbanowania przez Twitter konta byłej szefowej „Wiadomości" TVP Marzeny Paczuskiej.

Jej profil zablokowano, bo jak podaje Twitter, „naruszyła zasady dotyczące zakazu publikowania prywatnych treści multimedialnych”. Tymczasem chodzi o zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych przez samego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

„Ciekawe czy Twitter zablokuje konto Platformy za użycie zdjęcia (mojego) bez zgody autora?” – zastanawia się teraz Hrechorowicz.

Obama ostro. Komentarze w sieci

Ekolodzy z Czech chcą wstrzymać polski projekt. Chodzi o budowę wieży

Czescy ekolodzy coraz ostrzej sprzeciwiają się budowie wieży widokowej na szczycie Śnieżnika – najwyższego szczytu po polskiej stronie w Sudetach...

zobacz więcej

Sprawa budzi też wiele emocji wśród internautów. „Jak to było? »Komuniści i złodzieje«? Komuniści weszli do Parlamentu Europejskiego, a zdjęcie »pożyczone« od Hrechorowicza. Bez uzyskania zgody autora” – piszą.

„Udostępniam, a jakże... złodziej zostanie na zawsze złodziejem. Mam nadzieję, że pan Andrzej Hrechorowicz upomni się o prawa autorskie. Chcecie brylować zdjęciami to sobie je zróbcie, albo opłaćcie fotografa. Ukraść najłatwiej” – dodają.

Zobacz także -> Kryzys migracyjny w USA. Wiceprezydent zapowiedziała inwestycje

„Czyim autorytetem jest Obama? Ten Obama, który mówił publicznie o polskich obozach śmierci, kiedy pośmiertnie uhonorował Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności. Przecież to umiarkowany nieuk” – oceniają.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej