RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poradnik dla kupujących mieszkania. Jak przejść przez wyboistą drogę

Olbrzymi popyt na mieszkania spowodował, że developerzy dyktują warunki cenowe. TVP Info przygotowało poradnik, by ułatwić kupującym wybór i wskazać, na czym należy skupić się w pierwszej kolejności, analizując oferty.

Polski Ład. Mieszkania bez wkładu własnego i mniej formalności

Osobom, które chcą wziąć kredyt na mieszkanie, a nie mają środków na wkład własny, państwo zagwarantuje do 100 tys. zł wkładu własnego; w przypadku...

zobacz więcej

Na rynku nieruchomości dość ciężko jest znaleźć promocyjną ofertę. Popyt na mieszkania jest oblrzymi.

TVP Info przygotowało poradnik dla kupującego, by ułatwić mu przejście przez tę wyboistą drogę. To lista rzeczy, na których powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności, by dopasować warunki do naszych potrzeb. A na niej: dostęp do garażu i komórek, plany rozbudowy osiedla, obiekty w pobliżu i dojazd.

Miejsca parkingowe to dodatkowe opłaty. Trzeba też sprawdzić, czy za chwilę przed naszym oknem nie powstanie kolejny blok.

Kupując mieszkanie, powinniśmy dokładnie przeanalizować, co jest zaplanowane na ternach wokół budynku. Deweloper ma obowiązek poinformować o inwestycjach w okolicy.

Analizując te cztery wskazówki eliminujemy lokalizacje, które nie będą spełniać naszych potrzeb. Kiedy do tej analizy dołożymy ceny, mamy szansę uniknąć inwestycji, która w przyszłości zawiedzie nasze oczekiwania.

źródło:
Zobacz więcej