SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Pfizer będzie prowadził badania nad szczepionką dla dzieci także w Polsce

Pierwsze wyniki badań spodziewane są we wrześniu (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)
Pierwsze wyniki badań spodziewane są we wrześniu (fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI)

Koncern farmakologiczny Pfizer zapowiedział rozpoczęcie drugiej fazy badań klinicznych nad swoją szczepionką przeciw COVID-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii. To wynik pozytywnych wyników pierwszej fazy badań.

Janssen zbada szczepionkę w Polsce

Janssen, producent szczepionki z grupy Johnson & Johnson, ma wkrótce ruszyć z kolejnymi badaniami w Polsce. Rozbudowuje też zespół regulacyjny –...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zarejestrowana w Nowym Jorku firma poinformowała, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem.

W nowej fazie z udziałem 4,5 tys. dzieci badane będą dwa reżimy dawkowe – 10 mikrogramów dla dzieci w wieku 5-11 lat i 3 mikrogramów dla młodszych. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów.

Pierwsze wyniki


Pierwsze wyniki badań wśród tej starszej grupy dzieci spodziewane są we wrześniu, zaś młodszych – w październiku lub listopadzie.

Stworzony przez Pfizera i niemiecki BioNTech preparat został już wcześniej dopuszczony do użytku dla dzieci w wieku 12-15 lat przez regulatorów w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków.

źródło:

Zobacz więcej