RAPORT

Atak na Jana Pawła II

ZEA kupiły faksmile polskiej Biblii Gutenberga

Emirackie Ministerstwo Edukacji zakupiło Biblię od polskiego Domu Emisyjnego Manuscriptum (fot. Shutterstock; TT/Instytut Książki)
Emirackie Ministerstwo Edukacji zakupiło Biblię od polskiego Domu Emisyjnego Manuscriptum (fot. Shutterstock; TT/Instytut Książki)

Emirackie Ministerstwo Edukacji zakupiło faksymile Biblii Gutenberga od polskiego Domu Emisyjnego Manuscriptum, by wdrożyć projekt mający umożliwić uczniom naoczne zapoznanie się z inkunabułem – poinformował we wtorek na Twitterze Instytut Książki (IK).

Odnaleziony obraz Matejki na aukcji. „To niewątpliwa sensacja”

Obraz „Święty Stanisław karcący Bolesława Śmiałego” Jana Matejki, który przez lata uznawano za zaginiony, zobaczyć można na wystawie w DESA Unicum...

zobacz więcej

„Skrywany od lat w Pelplinie polski egzemplarz Biblii Gutenberga,  uznany za najcenniejszy z pozostałych na świecie kompletnych dwudziestu egzemplarzy, będzie podziwiany przez uczniów szkół w Emiratach Arabskich” – czytamy w informacji na stronie IK.

    Jak wyjaśniono, emirackie Ministerstwo Edukacji  zakupiło Biblię od polskiego Domu Emisyjnego Manuscriptum, by wdrożyć projekt mający umożliwić uczniom naoczne zapoznanie się z inkunabułem.


Zobacz także:  Artem Rybalchenko zwycięzcą konkursu „Młody Tancerz Roku 2021”   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej