RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Mafijna kula dosięgła 5-latkę. Po dwóch latach dziewczynkę przyjął papież

Noemi spotkała się z papieżem Franciszkiem (fot. Facebook/Tania Esposito)
Noemi spotkała się z papieżem Franciszkiem (fot. Facebook/Tania Esposito)

Papież Franciszek spotkał się z 5-letnią dziewczynką, która dwa lata temu została ciężko zraniona przez zabłąkaną kulę podczas mafijnej strzelaniny w Neapolu. Uratowanemu dziecku towarzyszyli podczas spotkania z papieżem rodzice i biskup miasta Mimmo Battaglia.

„Halo, pani Elena”? Papież zadzwonił do siostry księdza, który zmarł na COVID-19

Do siostry zmarłego na Covid-19 proboszcza z Piacenzy na północy Włoch zadzwonił sam papież Franciszek. Kobieta o niespodziewanym telefonie...

zobacz więcej

Franciszek przyjął w poniedziałek w Watykanie Noemi Staiano, o której życie lekarze stoczyli walkę. Dziecko dalej przechodzi rehabilitację po tym, gdy w maju 2019 roku jedna z 17 kul wystrzelonych w biały dzień w tłumie ludzi koło baru trafiła ją w okolice kręgosłupa i płuc. Urazy, jakich doznała, są trwałe.

Mama dziewczynki Tania Esposito napisała w mediach społecznościowych, że „marzenie poznania papieża Franciszka i otrzymania błogosławieństwa dla naszej małej Noemi stało się rzeczywistością”.

Publikując zdjęcia z wizyty w Watykanie, dodała też: „Mała, ale wielka Noemi, napisałaś kolejną stronę twego życia; (…) Twoje poświęcenie nigdy nie będzie na próżno”. Zaznaczyła, że córeczka powoli powstaje do życia, a „jak mówi papież Franciszek »„Mafia niszczy nadzieje i depcze prawa, ale Bóg będzie zawsze podążał za twoimi krokami. Patrzmy do przodu«”. Esposito określiła, zwracają się do córeczki: „jesteś świadectwem mocy Boga, symbolem każdego dziecka, któremu zabierane jest dzieciństwo”.

Sprawcy strzelaniny, bracia z gangu mafii Camorra, zostali skazani w pierwszej instancji na 18 i 14 lat więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej