SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Nowy sondaż do Sejmu. Zobacz wyniki poszczególnych partii

Jak dziś wyglądałby Sejm?  (fot. Forum/Andrzej Hulimka)
Jak dziś wyglądałby Sejm? (fot. Forum/Andrzej Hulimka)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – wynika z nowego sondażu United Survey na zlecenie Wirtualnej Polski. Jakie wyniki osiągnęły poszczególne partie?

Nowy sondaż. Zaskakujące wyniki Platformy Obywatelskiej

W nowym sondażu ankietowanych zapytano, czy Platforma Obywatelska jest partią prawicową, centrową czy lewicową? Najwięcej badanych wskazało na...

zobacz więcej

W najnowszym sondażu na partię Jarosława Kaczyńskiego wskazało 34,4 proc. biorących udział w badaniu.

Na drugim miejscu znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 23 proc.

Podium zamyka Koalicja Obywatelska, która w tym badaniu osiągnęła wynik 14 proc.

Na Lewicę wskazało 8,1 proc., na Konfederację 7,6 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłby PSL, które zanotowało 4,7 proc.

8,2 proc, ankietowanych nie wie, na jaką partię oddałoby swój głos.

W sondażu zbadano również gotowość do uczestnictwa w wyborach, pytając: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, to czy wziąłby pan/pani w nich udział?”. Do lokali wyborczych na pewno poszłoby 35 proc. ankietowanych, a 12,5 proc. udzieliło odpowiedzi „raczej tak”.

Udziału w wyborach zdecydowanie nie zamierza brać 33,4 proc. badanych. Kolejne 16,7 proc. respondentów twierdzi, że raczej nie skorzysta ze swojego prawa wyborczego, a 2,4 proc. nie podjęło jeszcze decyzji.

Sondaż przeprowadzono 4 czerwca, metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI), na reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

źródło:
Zobacz więcej