RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Powrót do szkół 1 września. „Nie widać na razie na horyzoncie przeszkód”

Najnowsze

Popularne

Mamy szeroki pakiet wsparcia dla młodych ludzi, dodatkowe godziny nauki dla potrzebujących. Będą to dodatkowe godziny, w ramach największych potrzeb. Zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych – powiedział w programie „Kwadrans Polityczny” w TVP1 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji.

Harmonogram luzowania obostrzeń do końca sierpnia. Konferencja rządu

W tym tygodniu na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ogłoszony zostanie plan luzowania...

zobacz więcej

Wraz z końcem maja do nauki stacjonarnej w szkołach wrócili wszyscy uczniowie. Wiceminister edukacji mówił, że szkoły będą przez ten krótki czas – do wakacji, które rozpoczynają się 25 czerwca – nadrobić zaległości powstałe wskutek siedmiomiesięcznej nauki zdalnej.

– Te siedem miesięcy nauki zdalnej w żaden sposób nie są się porównać z nauką stacjonarną – mówił Rzymkowski. Jak zaznaczał, resort edukacji nie chce jednak dzieciom i nauczycielom zabierać wakacji.

– 1 września miejmy nadzieję, że bez jakichkolwiek przeszkód rozpocznie się rok szkolny, nie widać na razie na horyzoncie przeszkód do tego – powiedział.

Jak mówił, jeśli chodzi o dodatkowe zajęcia, będą to dodatkowe godziny w ramach „największych potrzeb i braków”. – Tego nie jesteśmy w stanie nadrobić. Natomiast będą te kierunkowe przedmioty zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie przygotowują się do egzaminów i studiów – mówił.

Mówiąc o szczepieniach uczniów wskazywał, że w tej chwili – w niektórych szkołach – są punkty szczepień. – Tutaj opieramy się na doświadczeniach samorządu lokalnego. Decyzja o szczepieniach w szkołach od września jest podyktowana wolą samorządów – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej