RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Tusk kontra Trzaskowski. „Może dojść do bratobójczej walki”

Donald Tusk i Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Adam Warżawa)
Donald Tusk i Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Adam Warżawa)

Media spekulują na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Oliwy do ognia dolał ostatnio sam były premier. – Powrót Donalda Tuska może oznaczać, że powstanie inny projekt. Będzie to zagrożenie dla Rafała Trzaskowskiego – ocenił lider Wiosny, europoseł Lewicy Robert Biedroń.

Ekolodzy z Czech chcą wstrzymać polski projekt. Chodzi o budowę wieży

Czescy ekolodzy coraz ostrzej sprzeciwiają się budowie wieży widokowej na szczycie Śnieżnika – najwyższego szczytu po polskiej stronie w Sudetach...

zobacz więcej

Donald Tusk mimo rozmów z mediami nie zdementował doniesień o tym, że kończy powoli swoją przygodę w Brukseli.

Do możliwego powrotu Tuska do krajowej polityki odniósł się w rozmowie z PAP europoseł Lewicy Robert Biedroń.

– Za każdym razem takie niejasne deklaracje Tuska pobudzają część tych, którzy chcieliby, żeby Tusk wrócił na białym koniu, ale to wszystko już było, ten koń już dawno odjechał i nie wróci – ocenił polityk.

Zobacz także -> Jerzy Jachowicz: Donald Tusk niespełniony zbawiciel Platformy Obywatelskiej

– Wielu ma nadzieję, że ta reanimacja Platformy Obywatelskiej nastąpi za pomocą Tuska, ale przypomnę, że Tusk już kilkakrotnie obiecywał powrót do polskiej polityki i do niej nie wracał, więc myślę, że ta perspektywa coraz bardziej się oddala – dodał Biedroń.

Tusk kontra Trzaskowski. „Nie kwapią się, by reanimować PO”

Siedzieli ramię w ramię. Europoseł PiS: Potem Tusk zaczął ryć

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki przypomniał, jak 29 lat temu nagle odwołano rząd Jana Olszewskiego. Zaznaczył, że Donald Tusk wspierał rząd, ale...

zobacz więcej

Robert Biedroń ocenił, że Donald Tusk „powinien wziąć odpowiedzialność za PO, która jest – dyplomatycznie mówiąc – w trudnej sytuacji”.

– Podobnie jak jej wiceprzewodniczący Rafał Trzaskowski, ale ani jeden, ani drugi nie kwapią się do tego, by ją reanimować i to jest chyba znamienne – zauważył europoseł. – To bardzo ciekawe, dlaczego nikt już nie chce reanimować Platformy. Być może ten projekt skazany jest na porażkę i obok tego powstanie inny – dodał polityk.

Zobacz także:  „Cennik usług korupcyjnych”. Wiceminister ma propozycję dla marszałka Grodzkiego

Europoseł Lewicy pytany, czy powrót Tuska oznaczałby w krajowe polityce nowe rozdanie, odparł: „Tak, ale będzie to zagrożenie dla Rafała Trzaskowskiego”.

– Może dojść do otwartej rywalizacji i do kolejnego rozbijania opozycji, czego ani sobie, ani nikomu na opozycji nie życzę. Bo może dojść do bratobójczej walki między nimi, w której Platforma wyjdzie jeszcze bardziej podzielona. Ale to wszystko są walki na prawej stronie sceny politycznej, na której i tak dzisiaj jest tłoczno, bo jest Szymon Hołownia, który się rozpycha i konsumuje coraz więcej elektoratu słabnącej Platformy – zaznaczył Biedroń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej