RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Koronawirus wyciekł z laboratorium w Wuhan? „Hipoteza wiarygodna”

Wiele wskazuje na to, że koronawirus wyciekł z laboratorium w Wuhan (fot. PAP/EPA/Andre Coelho)
Wiele wskazuje na to, że koronawirus wyciekł z laboratorium w Wuhan (fot. PAP/EPA/Andre Coelho)

Raport o pochodzeniu COVID-19 opracowany przez laboratorium rządowe USA stwierdził, że hipoteza, iż ​wirus wyciekł z chińskiego laboratorium w Wuhan, jest wiarygodna i zasługuje na dalsze dochodzenie – podał dziennik „The Wall Street Journal”, powołując się na osoby znające niejawny dokument.

Włoscy astrofizycy stwierdzili, że promieniowanie słoneczne zabija koronawirusa

Światło słoneczne, zwłaszcza promienie UVA i UVB, zabijają wirusa Sars–Cov–2 w ciągu kilku minut – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Mediolanie i...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Raport został przygotowany w maju 2020 r. przez Lawrence Livermore National Laboratory w Kalifornii, jeden z czołowych amerykańskich instytutów naukowo-badawczych w zakresie nauk stosowanych, i przekazany do Departamentu Stanu.

Resort prowadził dochodzenie w sprawie pochodzenia pandemii w ostatnich miesiącach administracji prezydenta Donalda Trumpa.

Lawrence Livermore odmówił komentarza na temat artykułu.

Biden zlecił dochodzenie


Prezydent Joe Biden powiedział w ubiegłym miesiącu, że polecił wywiadowi znalezienie odpowiedzi na temat pochodzenia wirusa SARS-CoV-2. Amerykańskie agencje wywiadowcze rozważają dwa prawdopodobne scenariusze – że wirus powstał w wyniku wypadku laboratoryjnego lub że pojawił się w wyniku kontaktu człowieka z zakażonym zwierzęciem – ale nie doszły do ostatecznego wniosku – wskazał prezydent.

Wciąż utajniony raport amerykańskiego wywiadu przygotowany za administracji Trumpa ponoć twierdzi, że trzech badaczy z chińskiego Instytutu Wirusologii Wuhan zachorowało na koronawirusa w listopadzie 2019 roku, co najmniej miesiąc przed przyjmowanym przez Chiny początkiem epidemii – podają źródła rządowe USA.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej