RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tysiące Brytyjczyków przerywa urlopy; wyjeżdżają z Portugalii, by uniknąć kwarantanny

Brytyjczycy opuszczają Portugalię przerywając wakacje w Algarve (fot. PAP/EPA/LUIS FORRA)
Brytyjczycy opuszczają Portugalię przerywając wakacje w Algarve (fot. PAP/EPA/LUIS FORRA)

Kilkadziesiąt tysięcy spędzających urlopy w Portugalii obywateli Wielkiej Brytanii przerwało wczasy, aby wrócić do swojej ojczyzny w związku z obostrzeniami, jakie wejdą w życie od wtorkowego poranka. Osoby przybywające później do tego kraju będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.

Koronawirus. Wielka Brytania: Pierwsza doba bez zgonu z powodu COVID-19

Po raz pierwszy od wybuchu pandemii koronawirusa w marcu ub.r. w Wielkiej Brytanii zdarzyła się doba bez ani jednego zgonu z powodu COVID-19 -...

zobacz więcej

Jak poinformowała w poniedziałek lizbońska telewizja SIC Noticias, najwięcej Brytyjczyków opuszcza przed czasem Algarve, popularny wśród zagranicznych turystów region Portugalii.

Stacja odnotowała, że już w sobotę i niedzielę tłumy brytyjskich urlopowiczów opuściły Portugalię, odlatując z międzynarodowego lotniska w Faro do swojej ojczyzny.

Według portugalskich mediów tylko podczas weekendu Algarve opuściło 25 tys. obywateli Wielkiej Brytanii, a kolejnych kilka tysięcy odleci do północy z poniedziałku na wtorek.

Szacuje się, że podczas weekendu niezbędne było zwiększenie liczby czarterów między południową Portugalią a Wlk. Brytanią o 100 proc.

W piątek MSZ Portugalii ogłosił, że ten kraj został wykluczony przez władze brytyjskie z tzw. zielonej listy krajów bezpiecznych epidemicznie. Londyn, jak podał portugalski resort, uzasadnił swoją decyzję pojawieniem się tzw. nepalskiego wariantu koronawirusa. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej