RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pochodzenie koronawirusa. „WHO nie może zmusić Chin do ujawnienia danych”

WHO oczekuje współpracy ws. pochodzenia koronawirusa (fot. Getty Images)
WHO oczekuje współpracy ws. pochodzenia koronawirusa (fot. Getty Images)

Czołowy urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia powiedział w poniedziałek, że WHO nie może zmusić Chin do wyjawienia więcej danych dot. pochodzenia COVID-19.

Skąd się wziął koronawirus? Raport WHO jest już gotowy

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w poniedziałek, że raport międzynarodowej misji ekspertów, którzy badali w Chinach przyczyny...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Mike Ryan, dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia ds. sytuacji kryzysowych, podczas konferencji prasowej został zapytany o to, jak WHO „przymusi” Chiny do większej otwartości. – WHO nie ma mocy, aby zmusić kogokolwiek pod tym względem – odpowiedział Ryan.

– W pełni oczekujemy współpracy, wkładu i wsparcia wszystkich państw członkowskich w tym przedsięwzięciu – zaznaczył czołowy urzędnik WHO.

Do tej pory pojawiło się kilka różnych teorii nt. pochodzenia SARS-CoV-2. Jedna z nich mówi, że wirus przerzedł na człowieka ze zwierząt, prawdopodobnie początkowo z nietoperza. Inną z możliwości jest wydostanie się wirusa z laboratorium w Wuhan w Chinach.

Członkowie zespołu WHO, którzy odwiedzili wcześniej to miasto poszukując pochodzenia COVID-19, powiedzieli, że nie otrzymali dostępu do wszystkich danych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej