RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mutacja Delta. We Francji rośnie liczba zakażeń

Najnowsze

Popularne

Francuskie służby zdrowia monitorują sytuację epidemiologiczną w departamencie Landy w regionie Nowa Akwitania, gdzie indyjski wariant koronawirusa – znany też pod nazwą Delta –nadal się rozprzestrzenia. W niedzielę potwierdzono 31 nowych przypadków. W poniedziałek wchodzi tam w życie lokalny plan działania związany z większa liczbą testów i szczepień niż dotychczas na tym obszarze.

Koronawirus we Francji. Prezydent Macron zaszczepiony przeciw COVID-19

Prezydent Emmanuel Macron wraz z małżonką Brigitte zostali zaszczepieni przeciwko koronawirusowi – poinformował szef państwa na Twitterze. W...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Minister zdrowia Olivier Véran uznał jednak, że rozprzestrzenianie się Delty nie oznacza „szerzenia się pandemii”, ale są to jedynie ogniska w pewnych regionach, w szczególności w Landach.

Na terenie departamentu Landy odnotowano w niedzielę 31 przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa, a około dwudziestu osób jest podejrzanych o zakażenie. W kraju potwierdzono ponad sto przypadków, z których większość wiąże się z powrotami z podróży zagranicznych.

W miejscowości Capbreton policja patrolowała w weekend ulice, by przypomnieć mieszkańcom, że noszenie maseczek jest wciąż obowiązkowe. Wraz z nadejściem dobrej pogody i łagodzeniem restrykcji sanitarnych we Francji, niektórzy już mniej ostrożnie podchodzą do ryzyka zw. z koronawirusem – zauważa portal France Info.

Zobacz także: Kilka tysięcy pacjentów z COVID-19 na francuskich oddziałach intensywnej terapii


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej