RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„LOT dla Sportu”. Ta informacja zainteresuje kibiców

Propozycja LOT-u będzie skierowana zarówno do sportowców, jak również kibiców (fot. PAP/Mateusz Marek)
Propozycja LOT-u będzie skierowana zarówno do sportowców, jak również kibiców (fot. PAP/Mateusz Marek)

Polskie Linie Lotnicze LOT podpisały umowę z Polskim Komitetem Olimpijskim, w ramach której na pokładach przewoźnika przylecą do Małopolski uczestnicy Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Spółka poinformowała, że w ramach oferty „LOT dla Sportu” przewoźnik będzie częściej towarzyszył zarówno drużynom, jak i kibicom wydarzeń sportowych. 

Krótsze loty z USA do Europy. Linie lotnicze zamówiły naddźwiękowe samoloty

Linie lotnicze United zamówiły 15 samolotów naddźwiękowych "Overture od firmy Boom Supersonic. Celem amerykańskiego przedsiębiorstwa jest...

zobacz więcej

   Igrzyska po raz pierwszy odbędą się na terenie Unii Europejskiej  


  We współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim LOT przywiezie do Krakowa i Katowic zawodników, oraz drużyny aż z 56 miast całej Europy. Igrzyska po raz pierwszy odbędą się na terenie Unii Europejskiej. Wydarzenie jest organizowane co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Program III Igrzysk Europejskich 2023 przewiduje około 28-30 dyscyplin, spośród których przynajmniej 24-26 będzie sportami olimpijskimi.

   

   „LOT dla Sportu”


Prezes PLL LOT Rafał Milczarski powiedział, że  to święto dla sportowców i kibiców jest też okazją do promocji Małopolski. Zaznaczył, że jest to także inicjatywa, która może mieć pozytywny wpływ na całą polską gospodarkę.

    „LOT dla Sportu” to oferta, w ramach której narodowy przewoźnik planuje zintensyfikować swoją działalność na rynku obsługi sportu.  Propozycja LOT-u będzie skierowana zarówno do sportowców i ich sztabów, jak również kibiców. Obejmować będzie zarówno rejsy czarterowe, jak i te z regularnej siatki połączeń.

Zobacz także: III Igrzyska Europejskie w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce    

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej