RAPORT

Tusk kontra Tusk

Nitras: Troszkę się uśmiechnąłem, jak słuchałem Tuska

Sławomir Nitras o powrocie Tuska (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Sławomir Nitras o powrocie Tuska (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Ja się troszeczkę uśmiechnąłem, jak słuchałem słów Donalda Tuska o flaucie (żeglarskie określenie bezwietrznej pogody – red.) – powiedział poseł PO Sławomir Nitras. – Mam ręce zarobione po łokcie i wielu naszych kolegów codziennie bardzo ciężko pracuje – zadeklarował.

Politycy o powrocie Tuska. „Będzie trollem”, „białego konia podstawiło mu PiS”

Donald Tusk zapowiedział, że wróci na łono polskiej polityki. Na ten temat politycy dyskutowali w programie „Woronicza 17” w TVP Info. W ocenie...

zobacz więcej

Pytany o powrót do krajowej polityki Tusk powiedział w piątek w TVN24, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Stwierdził, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale o dążenie do celu, jakim jest przywrócenie ładu demokratycznego w Polsce.

O zapowiedzi powrotu do krajowej polityki Tuska pytany był w rozmowie z gazetą.pl poseł PO Sławomir Nitras. Parlamentarzysta oświadczył, że wszyscy „znamy Donalda Tuska”.

Ja się troszeczkę uśmiechnąłem, jak słuchałem, oczywiście bardzo uważnie, tych słów o flaucie. Bo ja mam takie poczucie, że mam ręce zarobione po łokcie i wielu naszych kolegów codziennie bardzo ciężko pracuje – powiedział poseł.

– Myślę, że Donald Tusk jak mało kto docenia naszą pracę, wie, na czym ona polega. Im nas więcej, tym lepiej. Ja z wielką radością wysłuchałem deklaracji Donalda Tuska – dodał.

W ocenie Nitrasa zapowiedź powrotu Tuska wywołała „ferment w obozie rządzącym”. – To pokazuje, że oni się w sposób realny Donalda Tuska obawiają. Nam Donald Tusk jest realnie potrzebny – zapewnił.

Pytany, czy istnieje scenariusz, w którym Tusk wchodzi do Senatu i zastępuje Tomasza Grodzkiego, poseł odparł, że „mamy bardzo dobrego marszałka Senatu”. – (...) Trzeba uszanować świat, który jest, i rzeczywistość, która funkcjonuje. Chciałbym mocno wesprzeć marszałka Grodzkiego i jestem przekonany, że Donald Tusk też go wspiera – powiedział.

– Poczekajmy spokojnie na rozmowę z przedstawicielami władz PO. Jestem przekonany, że przyniesie ciekawe rezultaty. To są poważni ludzie, którzy wiedzą, że w jakimś sensie ich rękach spoczywa los opozycji – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej