RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

61. KFF za nami. Dwie nagrody główne powędrowały dla koprodukcji dokumentalnych TVP

Film „1970” (fot. TVP)
Film „1970” (fot. TVP)

Podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego dwie nagrody główne powędrowały dla koprodukcji dokumentalnych TVP. W konkursie triumfował Tomasz Wysokiński ze „Spacerem z Aniołami” zdobywając Złotego Lajkonika, a także Tomasz Wolski z filmem „1970”, za którego otrzymał srebrnego lajkonika.

Znamy laureatów 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowego

„Dalekowschodnia golgota”, „Kat w domu”, „Spacer z Aniołami” – to tytuły, które zwyciężyły w głównych konkursach 61. Krakowskiego Festiwalu...

zobacz więcej

Za „Spacer z Aniołami” Tomasz Wysokiński zdobył Złotego Lajkonika. Jurorzy nagrodzili reżysera „za rzetelne przeprowadzenie przez jądro ciemności, profesjonalizm w opowiadaniu, świadomą narrację po bezwzględnym, odległym świecie oraz film, o którym trudno przestać myśleć”.

Srebrny Lajkoniki powędrował z kolei do Tomasza Wolskiego za film „1970”.

Krakowski Festiwal Filmowy jest najstarszym filmowym festiwalem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Historia imprezy sięga roku 1961, kiedy to jeszcze jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych prezentował dokonania rodzimej kinematografii.

W programie tegorocznej edycji imprezy znalazło się 170 filmów z całego świata, w tym ponad 100 premier światowych i polskich. Festiwal odbywał się jednocześnie w kinach i w internecie.Czytaj także: TVP nominowana do prestiżowych nagród

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej