RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Upały – tak, słońce – niekoniecznie. Prognoza pogody na nowy tydzień

Rozpoczynający się tydzień będzie ciepły (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)
Rozpoczynający się tydzień będzie ciepły (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz)

Rozpoczynający się tydzień będzie ciepły, najwyższe temperatury na zachodzie i w centrum kraju osiągną nawet 28 st. Nie zawsze będzie słonecznie, nadchodzące dni przyniosą na zmianę bezchmurne niebo i duże zachmurzeniem z deszczem i burzami – prognozuje IMGW.

„Nie rozpalajcie ognisk w lesie”. Apel Lasów Państwowych

Lasy Państwowe znów apelują, aby nie rozpalać ognisk ani nie wyrzucać niedopałków w lesie. W niedzielę w Olkuszu w woj. małopolskim pożar objął...

zobacz więcej

W synoptycznej prognozie pogody Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy, że w poniedziałek i we wtorek na zachodzie kraju będzie dużo słońca, a na pozostałym obszarze więcej chmur.

„Wystąpią przelotne opady deszczu i lokalne burze. Burze mogą przynieść opad w wysokości do 10 mm i porywy wiatru osiągające 60 km/h” – wskazuje IMGW.

Termometry wskazywać będą do 26–28 st., tylko nad morzem będzie chłodniej – od 18 do 22 st.

Zobacz także: Zagrożenie pożarowe w całej Polsce. Największe w kilku województwach [MAPA]

Od środy do piątku napływać będzie wilgotniejsze powietrze z zachodu, które spowoduje wzrost zachmurzenia i przyniesie przelotne deszcze w całym kraju.

„We czwartek i piątek prognozowane są także burze, którym towarzyszyć będą intensywniejsze opady i północny wiatr osiągający w porywach 60 km/h" – przewidują synoptycy.

W Tatrach znaleziono ludzkie szczątki

Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego znaleźli w rejonie Hali Gąsienicowej ludzkie szczątki i but. Znalezisko zostało zabezpieczone i...

zobacz więcej

Temperatura osiągać będzie 20-26 st., a miejscami nad morzem i w rejonach podgórskich ok. 18 st.

Sobota pochmurna z przelotnych deszczem, a na wschodzie kraju również z burzami.

„Najcieplejszym obszarem kraju będzie wschód i centrum, gdzie temperatura powietrza osiągnie 25 st. Na północnym zachodzie zaznaczy się już wpływ chłodniejszej masy powietrza i tam temperatura będzie wynosić około 22 st. Wzrośnie także prędkość wiatru, na wybrzeżu stanie się porywisty" – zapowiada IMGW.

Zobacz także: Naukowcy alarmują: Im więcej saren, tym więcej kleszczy 

Niedziela przyniesie ochłodzenie, chmury, deszcz i na wschodzie lokalne burze. Od 16 do 20 st. Północno–zachodni i zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny oraz porywisty".

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej