RAPORT

Pogarda

Suski: Platforma bierze przykład z pewnej organizacji na Sycylii

Najnowsze

Popularne

Dzisiaj Platforma Obywatelska bierze przykład z pewnej organizacji na Sycylii, która swoich członków broni do końca niezależnie od tego, co by wypłynęło – powiedział w programie „#Jedziemy” poseł PiS Marek Suski, komentując prokuratorskie śledztwo i wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu.

Immunitet Grodzkiego. Ujawniono, co jest we wniosku prokuratury

Nie chodzi o czekoladki wręczane doktorowi jako sympatyczny gest wdzięczności, lecz ordynarne łapówki za miejsce na oddziale, przyspieszenie...

zobacz więcej

– Pamiętamy sytuację z senatorem Stanisławem Gawłowskim, który po zakończeniu kadencji wystartował jako niezależny; nie jest wykluczone, że to jest droga, jaką idzie PO w przypadku Grodzkiego – komentował Suski.

Wyjaśnił, że w tym przypadku Grodzki „do końca kadencji będzie obronionym immunitetem”. – Będą zarzuty, że to sfingowane zeznania przez PiS, że to proces polityczny, że chce się zmienić większość w Senacie – ocenił.

Dalej mówił, że być może wszystko skończy się skargą do TSUE, „że to prześladowanie polityczne kryształowego człowieka”.

– Będą używane różnego rodzaju kruczki. PO stała się partią, która w sposób bezczelny broni swoich działaczy, mimo że ciążą na nich bardzo poważne podejrzenia – mówił poseł.

– Dzisiaj Platforma Obywatelska bierze przykład z pewnej organizacji na Sycylii, która swoich członków broni do końca, niezależnie od tego, co by wypłynęło. Jest zasada milczenia i obrony; nie jest to dobra metoda działania w polityce – podsumował.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej