RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Strzelanina w USA. Nie żyją trzy osoby 

Do strzelaniny doszło w niedzielę w nocy  (fot. Shutterstock)
Do strzelaniny doszło w niedzielę w nocy  (fot. Shutterstock)

Trzy osoby nie żyją, a co najmniej sześć zostało rannych w wyniku strzelaniny na imprezie absolwentów w okolicach Miami w amerykańskim stanie Floryda  – poinformowała w niedzielę miejscowa policja. To kolejny, tragiczny incydent w tym rejonie.

Masakra na przyjęciu urodzinowym. Zabił sześć osób, potem siebie

Mężczyzna otworzył w niedzielę ogień do uczestników przyjęcia urodzinowego w Colorado Springs, w stanie Colorado, po czym popełnił samobójstwo –...

zobacz więcej

Jedną z zabitych osób jest funkcjonariusz policji stanowej. Szef policji w hrabstwie Miami-Dade, Alfredo Ramirez III, powiedział dziennikarzom, że zorganizowana w centrum handlowym impreza właśnie się kończyła, gdy ktoś z jednego lub więcej pojazdów „zaczął strzelać do tłumu”.

  Strzelanina miała miejsce w niedzielę   


Do strzelaniny doszło w niedzielę około godz. 2 w nocy na przedmieściach Kendall. Dwie z ofiar śmiertelnych znajdowały się w jednym z samochodów, z którego według policji strzelano. Pojazd ruszył z miejsca i rozbił się o pobliski mur. W samochodzie znaleziono co najmniej jeden pistolet, ale jego związek ze strzelaniną nie jest jasny – podała agencja AP.   

  „W każdy weekend jest to samo. Musimy się zjednoczyć”


W zeszły długi weekend związany z Dniem Pamięci (Memorial Day) w rejonie Miami zginęły trzy osoby, a 20 zostało rannych w strzelaninie w sali bankietowej. W wyniku wcześniejszej strzelaniny 28 maja w dzielnicy Wynwood zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych.

– W każdy weekend jest to samo. Musimy się zjednoczyć – apelował Ramirez. I dodał: Jest dużo pracy do zrobienia. Musimy się zjednoczyć jako społeczność i sprawić, by to się skończyło. 

Zobacz także: ragiczny finał kłótni. Dwóch mężczyzn wyciągnęło broń. Są zabici i ranni   

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej