RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Horała o powrocie Tuska: Urojenia polityków PO, duża trauma i ból [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Myślę, że to są zupełnie urojenia polityków, zwłaszcza Platformy Obywatelskiej. To taki znany mechanizm wyparcia: jak ktoś doświadcza dużej traumy, dużego bólu, to czasem tworzy sobie urojony świat i nie przyjmuje do wiadomości tego, jak świat naprawdę wygląda – ocenił wiceminister infrastruktury Marcin Horała pytany w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info, czy możliwy jest powrót Donalda Tuska do krajowej polityki.

Politycy o powrocie Tuska. „Będzie trollem”, „białego konia podstawiło mu PiS”

Donald Tusk zapowiedział, że wróci na łono polskiej polityki. Na ten temat politycy dyskutowali w programie „Woronicza 17” w TVP Info. W ocenie...

zobacz więcej

Zdaniem Horały politycy PO najwidoczniej „po kolejnych klęskach i porażkach oraz zakiwaniu się absolutnym z głosowaniem nad Krajowym Funduszem Odbudowy, po prostu wymyślili sobie świat, w którym uratuje ich Donald Tusk na białym koniu”.

– To już było. Donald Tusk miał absolutną pełnię władzy w Polsce, znacznie większą niż teraz ma Prawo i Sprawiedliwość, bo przecież miał przychylność wszystkich dużych mediów, kręgów opiniotwórczych, również ośrodków międzynarodowych – stwierdził polityk.

W programie gościł także poseł PSL Władysław Bartoszewski, który ocenił, że – biorąc pod uwagę, jak wygląda sytuacja w PO –Tusk może być potrzebny temu ugrupowaniu.

– Platforma skręciła w lewo, wyrzuciła kilku posłów konserwatywnych, którzy akurat przeszli do naszego klubu parlamentarnego (…). Tam (w PO – red.) jest decyzja, że konserwatyści nie mają miejsca w tym klubie – powiedział polityk PSL.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej