RAPORT

Pogarda

Politycy o powrocie Tuska. „Będzie trollem”, „białego konia podstawiło mu PiS”

Najnowsze

Popularne

Donald Tusk zapowiedział, że wróci na łono polskiej polityki. Na ten temat politycy dyskutowali w programie „Woronicza 17” w TVP Info. W ocenie Jacka Ozdoby, jeśli wróci, to zostanie „internetowym trollem”. Zdaniem posłanki Lewicy to PiS podstawiło byłemu premierowi „białego konia i jeszcze go ugłaskało”. Z kolei przedstawicielka Platformy Obywatelskiej zapewnia, że stanowisko marszałka Grodzkiego nie jest zagrożone.

Tusk przejmie władzę w PO? „Jestem gotów zrobić wszystko”

Jestem gotów zrobić wszystko, żeby Platforma Obywatelska nie przeszła do historii – oświadczył w TVN24 były premier Donald Tusk. Polityk...

zobacz więcej

Pytany o powrót do krajowej polityki Tusk powiedział w piątek w TVN24, że „mentalnie, emocjonalnie, życiowo” jest gotów podjąć każdą decyzję, „żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw”. Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

O zapowiedzi powrotu do krajowej polityki Tuska dyskutowali w TVP Info politycy. Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba ocenił, że Donald Tusk jak wróci, to zostanie „internetowym trollem”.

– Wolałbym, żeby Tusk został w Brukseli, jak wróci, to zostanie internetowym trollem. Badania pokazują, że zaufanie opinii publicznej do Tuska zdecydowanie spadło, jak pojechał do Brukseli – komentował Ozdoba.W ocenie posła PiS Bartosza Kownackiego PO i cała opozycja ma problem z przywództwem. – Tam nie ma nikogo takiego, jak na prawicy Jarosław Kaczyński. Ja rozumiem, że to poszukiwanie wodza na białym koniu, który wróci i skrzyknie wszystkich i dzięki temu wygrają wybory. Ale gdyby miał to zrobić, musiałby mieć autorytet – komentował.

Zdaniem Kownackiego Tusk takiego autorytetu nie ma, „bo uciekł do Brukseli”. – Wiedział, że PO przegra wybory, zrejterował, zajął eksponowane stanowisko. Później okazało się, że jego mocodawczyni powoli odchodzi z polityki; on nie zrobił tam kariery, nie ma autorytetu – dodał.

Scenariusze powrotu Tuska. „Totalny kierunek ws. KPO. Mają mu to za złe”

Część polityków Platformy Obywatelskiej ma za złe Tuskowi, że pociągnął partię w kierunku totalnym ws. Krajowego Planu Odbudowy – ocenił szef...

zobacz więcej

– Okazało się, że Tusk jest miernym politykiem na warunki europejskie i szuka miejsca w krajowej polityce, ale sądzę, że to mu się nie uda – zakończył.

Posłanka PO: Tusk nigdy nie opuścił partii


Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz zaznaczała, że Tusk „nigdy tak naprawdę nie opuścił Platformy”. – Dzisiaj on może pełnić w Polsce wiele funkcji i urzędów – stwierdziła dodając przy tym, że jej partia nie rozważa zmiany na stanowisku przewodniczącego partii.

– Przewodniczącym jest Borys Budka, nie widzę, żeby nagle miało dojść do jakichś zmian, do przedterminowych wyborów – stwierdził parlamentarzystka. – Jeśli Tusk wróci, będziemy bardzo zadowoleni, to wielka szansa na wzmocnienie PO i opozycji – oceniła.

Pytana, czy Tusk zastąpi Tomasza Grodzkiego w roli marszałka Senatu oznajmiła, że „nie ma takich żadnych myśli, żeby na tym urzędzie była zmiana”.

Przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska mówiła, że nie zgadza się z tym, że Tusk pomógłby wygrać wybory zjednoczonej opozycji (gdyby ta była naprawdę zjednoczona). – Byłoby wręcz odwrotnie – wskazała.

– PiS podstawiło białego konia, podkuło cudownymi podkowami, wygłaskało i przesłało tego konia Tuskowi, żeby przyjechał do Polski – mówiła z ironią posłanka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej