RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niedziela pogodna. Możliwe przelotne burze

Ostatni dzień długiego weekendu można będzie znów spędzić na plaży (fot. PAP/Marcin Gadomski)
Ostatni dzień długiego weekendu można będzie znów spędzić na plaży (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Nad przeważającą część Europy sięga klin wysokiego ciśnienia znad Atlantyku, jedynie północny zachód, zwłaszcza rejon Islandii i częściowo Skandynawia są w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, jedynie na południu kraju zaznaczy się płytki niż i strefa linii zbieżności. Będzie napływać dość ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie wyniesie 1005 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na wschodzie i południowym wschodzie po południu duże i tam miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie możliwe słabe burze. Suma opadów w burzach do 10 mm, w górach do 15 mm.

Temperatura maksymalna: od około 22 st. C, 24 st. C na wschodzie i w centrum kraju do 26 st. C na zachodzie; chłodniej nad morzem i na Podhalu około 17 st. C, 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 60 km/h, porywisty, północny i północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich i w górach lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. C na Warmii do 13 st. C, miejscami na południu kraju; chłodniej w rejonach podgórskich około 7 st. C. Wiatr słaby, północny i wschodni.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. C. Wiatr słaby, północny.

W poniedziałek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby, północny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej